Katarzyna Droga „Gra o miłość. Tajemnice Bereniki” Zwierciadło

gra-o-milosc-tajemnice-bereniki

Siła kobiet.

 

Połączenie dwóch przestrzeni, tradycyjnej i nowoczesnej, nie jest łatwe, ale w tej powieści udało się to doskonale. Co ciekawe, każda z tych przestrzeni może coś zaczerpnąć dla siebie z tej drugiej. Bo życie nie toczy się tylko tu i teraz, jest ciągiem wielu zdarzeń składających się na kolejne pokolenia. Ważne, by mieć świadomość przeszłości, bo tylko w ten sposób można żyć w pełni.

 

Piąte piętro w jednym z warszawskich wieżowców aż kipi od pomysłów zdolnych grafików. Tu tworzone są przestrzenie gier komputerowych. Z ich pomysłów oraz zdolnej ręki powstają światy, do których tęsknią miliony graczy na całym świecie. Praca w gamedevie jest dla Bereniki prawdziwą frajdą, bo tu może się spełniać i realizować. Co prawda marzyła o klasycznym malarstwie, ale grafika komputerowa też daje jej dużo satysfakcji. Romantyczne wizje o dawnym świecie Słowian to świetna kanwa do gry obfitującej w pełnokrwistych bohaterów. Legendy, podania i wierzenia to skarbnica dla twórców takich jak Berenika.

 

W realnym życiu Berenika też ma dużo wyzwań. Wkrótce ma zostać żoną Maćka, a czuje pewien niepokój. Ułożenie osobistych spraw okazuje się dużo trudniejsze od kształtowania relacji w grach. Odpowiedzialność jest zbyt wielka, aby pochopnie podejmować decyzje. W dodatku ostatni pobyt u rodziców zasiał wiele niepokoju w sercu Bereniki. Oto poznała swą matkę chrzestną, szeptuchę, której wiele zawdzięcza. Okazuje się, że rodzice Bereniki mają przed nią jeszcze jakieś sekrety. Czy starcie nierealnego świata z tym zupełnie realnym wypadnie dobrze? A może warto lepiej przygotować się na niespodzianki losu?

 

To jedna z tych książek, w których można liczyć na nieprzewidywalność i pobudzenie wyobraźni, bo nie brakuje ekspresyjnych opisów oraz tajemnic dodających fabule rumieńców. Zabieg połączenia nowoczesności z ludowymi wierzeniami jest na tyle udany, że nie sposób odmówić zachowania idealnych proporcji autorce. Sądzę, że wielu czytelników może przenieść się do nierealnego świata z poczuciem, że jest on tuz obok nas.

 

„Gra o miłość. Tajemnice Bereniki” to książka o kobiecej sile, dążeniu do realizacji marzeń oraz o zrozumieniu własnych uczuć i emocji w oparciu o doświadczenia minionych lat. I, jak to w życiu, nie brakuje różnych przeszkód na drodze do szczęścia. A czym jest owo szczęście? Oczywiście, dla każdego czymś zupełnie innym. Przekonajcie się czym było dla Bereniki.

 

Pierwsze wydanie powieści ukazało się pod tytułem „Gracze lubią emocje”, Katia Wolska.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 320
ISBN: 978-83-8132-441-0
Premiera wydania II zmienionego: 11 stycznia 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *