Mhairi McFarlane „Nie zapomnij o mnie” Muza

nie-zapomnij-o-mnie

Wyobrażenia o miłości.

 

Czasem trzeba o d kogoś przypadkiem usłyszeć, co spotkało w życiu bliską osobę, by podejść do niej z innymi pokładami empatii, niż dotąd. Granie pod publikę, przypodobanie się komuś na siłę, pozory, nigdy nie będą furtką dla rozwoju prawdziwej miłości. Bo uczucie wymaga cierpliwości, zrozumienia, empatii, lojalności. Bo miłość to coś więcej niż przyjaźń.

 

Nie sposób zapomnieć o pierwszej miłości, nawet gdy rozpadła się jak domek z kart. Wyrządzone krzywdy są bowiem niczym w porównaniu  z siłą uczucia, które cierpliwie czeka na swój czas. A może wcale nie czeka, ale los chce, by tych dwoje jednak znowu się spotkało i tym razem było razem?

 

Georgina i Lucas kiedyś byli parą, choć każde z nich traktowało ten związek zupełnie inaczej. Lucas potrzebował swobody, Georgina odrobiny stabilności i poczucia bezpieczeństwa. Jeden dzień sprawił, że ich drogi się rozeszły, choć dotąd było im do siebie tak blisko. Jeden dzień wywrócił życie Georginy do góry nogami. Utrata pracy oraz ukochanego to zbyt wiele na jeden dzień, ale taki dzień nadszedł. Trzeba się było pozbierać po traumatycznych przeżyciach. Kiedy minęło dwanaście lat, znowu przyszło im się spotkać. Georgina znowu poczuła koziołka, które wykonuje jej serce, a Lucas… jej nie poznaje. Jak to możliwe, że tak szybko o niej zapomniał? A może to specyficzna gra, do której teraz ja zaprosi?

 

Od wyobrażeń o miłości do niej samej jest dość kręta droga, ale czasem warto podjąć trud jej przejścia. Uczucie ma potężną siłę, gdy do głosu dojdzie zrozumienie i empatia. Tych dwoje musiało dojrzeć do bycia razem i to dojrzewanie jest lekcja dla obojga. Powieść jest niby lekka, humorystyczna i odprężająca, ale w głębi kryje w sobie wiele ważnych życiowych prawd godnych przemyślenia.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 448
ISBN: 978-83-2872-558-4
Premiera: 8 lutego 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *