Katarzyna Wolwowicz „W otchłani” Zwierciadło

w-otchlani

W morzu niewiadomych.

 

Jak długo trzeba kogoś znać, by poznać go prawdziwie? Czy faktycznie staż związku ma znaczenie przy podejmowaniu decyzji o ślubie? Może spontaniczne decyzje są lepsze, bo oparte na prawdziwym uczuciu? Tylko na jak długo go wystarczy? Tak wiele znaków zapytania, dobrych rad od przyjaciół i niewiadomych, które składają się na szereg domysłów. Tak mało pewności, że właśnie to uczucie jest wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju.

 

Weronika przepadła w oczach Dawida już od pierwszego spojrzenia. Jakaś nieoczywista siła pchała ją do niego i za nic nie chciała się zatrzymać. Można to nazwać miłością od pierwszego wejrzenia, ale to chyba banał, więc bardziej to potęga przyciągania dwojga ludzi, którzy zupełnie się nie znają. Kiedy para decyduje się na szybki ślub, wszyscy wokół dopatrują się problemów. Przecież nie może być tak idealnie. Coś z pewnością jest z tym facetem nie tak.

 

Filip odciął się od świata i zaszył w bieszczadzkim pustkowiu. Właśnie tam, w głuszy, najlepiej radzi sobie z samotnością po śmierci ukochanej żony. Kiedy podczas porannego joggingu napotyka na dziwne znalezisko jego świat znowu zatrzęsie się w posadach. Dlaczego jego życie nie może być tak zwyczajnie proste?

 

Co łączy te dwie historie? Jakie tajemnice skrywają bohaterowie? Czy komisarz Kowalski z Łodzi wie więcej na ten temat? Gdzie szukać bezpieczeństwa, gdy wokół tyle niewiadomych? Czym jest prawdziwa miłość i dlaczego tak łatwo wpaść w sidła zastawione przez zawistnych ludzi?

 

Klimat panujący w tej powieści jest na tyle duszny, że nie sposób odłożyć książki na bok przed poznaniem wszystkich faktów. Ba! Do ostatniej strony nic nie jest oczywiste i w głowie czytelnika kołacze się mnóstwo pytajników. Kwestia zaufania wychodzi tu na pierwszy plan, choć tak trudno zdefiniować je jednoznacznie. Komu ufać, a kto jest niebezpieczny? Czy faktycznie nie warto wierzyć głosowi serca? A może to właśnie rozum płata figle, gdy tonie się w otchłani miłości? Wieloznaczność fabuły jest tu na tyle intrygująca, że można nie raz poczuć dreszcz niepokoju na plecach. Jeśli szukacie książki, która z każdą stroną prowadzi na mylne tropy, to voila! oto jest!

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 304
ISBN: 978-83-8132-445-8
Premiera: 8 lutego 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *