Basia Kwinta „Razem, a nawet osobno” Prószyński i S-ka

razem-a-nawet-osobno

Gdy owoc dojrzeje.

 

Pokrzepiająca historia o młodzieńczej miłości, która dojrzewa i na nowo puka do drzwi serc. To również opowieść o marzeniach, które naprawdę łatwo zrealizować, jeśli czegoś naprawdę się chce.

 

Marysia Litwa obecnie jest żoną Norwega, którego praktycznie nigdy nie ma w ich polskim domu w Wieliczce. To na niej spoczywa obowiązek wychowania dwójki dzieci, Wandzi i Stasia, które mają w sobie tyle dziecięcej energii, co gwałtowny tajfun. Cóż, Marysia nie ma zbyt wiele czasu dla siebie. Nawet prozaiczny prysznic jest wyzwaniem. Właśnie spod prysznica wyrywa ją dzwonek do drzwi, za którymi wcale nie ma spodziewanego kuriera z ekopieluchami, jest za to Janek Wybicki, jej młodzieńcza miłość. Co wyniknie z jego nagłego powrotu do miasta?

 

Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki: to przysłowie stare jak świat i wciąż aktualne, choć wielu z tym polemizuje. Litwa też mogłaby wejść w polemikę z ludową mądrością, bo dla niej powrót pierwszej miłości jest bardziej skuteczny niż zimny prysznic. Może czas wyjść z odrętwienia i okłamywania samej siebie?

 

Czas cofnął się o kilkanaście lat. wtedy byli w klasie maturalnej i mieli głowy pełne marzeń. Pierwsze z nich nawet zaczęli realizować: klubokawiarnia Honolulu. Biznesplan ułożony na lekcji przedsiębiorczości można było łatwo przekuć w realny biznes, gdyby nie nagła zmiana planów. Właśnie! życie przynosi różne niespodzianki, stąd tak wiele zdarzeń w życiu tych dwojga przeznaczonych sobie ludzi, którzy stracili ze sobą kontakt. Czy po latach uda się odbudować dawne marzenia i emocje?

 

Gdy owoc dojrzeje, może być bardziej smaczny, choć wiadomo, że ten zakazany smakuje najlepiej. W książce skrzy się od doskonałego humoru i prawdziwych emocji, które otaczają bohaterów i ich bliskich. Sztuka dokonywania wyborów to jedno, a drugie, to prawda o nas samych. Dzięki tej powieści łatwiej o odważne decyzje, bo fabuła zdecydowanie dodaje skrzydeł. I o to chodzi!

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 368
ISBN: 978-83-8295-161-5
Premiera: 7 marca 2023

komentarz

  1. Grazyna st. pisze:

    Chciałabym przeczytać. Bardzo…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *