Anna Rybkowska „Miłosna loteria” Replika

milosna-loteria2

W imię przyjaźni.

 

Przyjaźń niejedno ma imię, a miłość bywa anonimowa. Zwariowana komedia pomyłek, w której nie ma miejsca na nudę. Wystarczy odrobina skupienia i relaks murowany!

 

Kilka przyjaciółek, które mówią sobie niemal wszystko, mężczyźni pragnący prawdziwej miłości i kot tak bardzo tajemniczy, że nie sposób wyobrazić sobie powieści bez jego udziału. Jest też wróż, który nie tylko wróży oraz taksówkarz, z bagażem doświadczeń ze strony klientów. Cała plejada barwnych postaci, żart sytuacyjny, szereg absurdów i porównań z życia wziętych. Ot, komedia jakich mało.

 

Zuzanna jest pisarką i dość kiepsko radzi sobie z pisaniem. Z zżyciem osobistym też kiepsko jej wychodzi, właśnie porzucił ją kolejny facet. Pora wziąć się w garść, ale jak? Przyjaciółki potrafią dokonać cudów, więc nie ma co zwlekać i szybko sięgnąć po ich dobre rady. A te są nie od parady, więc Zuzanna wpada w ręce pewnego wróża, który nie tylko coś jej wywróży, ale jeszcze odprawi tajemny rytuał. Co z tego wyniknie? Czy wreszcie ktoś pokocha Zuzannę?

 

Dziełem przypadku jest to, że sporo się namieszało w tej doskonałej układance i teraz trzeba tylko oswoić się z innością i miłością. Przecież to na niej opiera się całe życie, nieprawdaż? A może jednak to przyjaźń ma pierwsze skrzypce w wyjątkowej orkiestrze, która przygrywa codzienności? Dowcip polega na zaskoczeniu, a tego nie brakuje w tej powieści. Zaintrygowani?

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 320
ISBN: 978-83-6763-934-7
Premiera: 21 marca 2023

komentarz

  1. Grazyna pisze:

    Śliczna recenzja. Powieść na liście planów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *