Danka Braun „Kochanek mojej żony” Prozami

kochanek-mojej-zony

Niedopowiedziane prawdy.

 

Bywa tak, że prawdy niedopowiedziane przed laty, mogą ciążyć jak przysłowiowa kulą u nogi. Trudno ułożyć szczęśliwe życie z taka kulą. Może warto odciąć się od przeszłości i wreszcie rozliczyć to, co było przemilczane?

 

Rodzina Wolskich i Orłowskich spotyka się na jednym wycieczkowym jachcie. To ma być doby, relaksacyjny czas dla wszystkich. Morze egejskie, ekskluzywne warunki, piękne widoki i błogi odpoczynek. Wśród wypoczywających są jeszcze inni znajomi. Niby wszyscy się znają i sporo o sobie wiedzą, ale każdy ma własne tajemnice, które mogą nieźle namieszać gdyby wyszły na jaw.

 

Podczas rejsu jeden z uczestników wraca na ląd. Kilka dni później okazuje się, że nie żyje. Trudno pogodzić się z tragedią. W dodatku polskie służby szybko umarzają śledztwo twierdząc, że było to samobójstwo. Siostra Konrada Migaja drąży temat, więc wynajmuje do śledztwa detektywa Marka Bieglera. Ten dość szybko wpada na właściwe tropy. Okazuje się, że sporo niedopowiedzeń było w przeszłości kilku uczestników rejsu. Czas rozliczyć stare zatargi.

 

Niedopowiedziane prawdy kierujące dalszym życiem to pierwszy krok do wejścia na niewłaściwą drogę. U Danki Braun te niedopowiedzenia wikłają bohaterów w niezłe tarapaty. W grę wchodzą uczucia, więc podejmowane niegdyś wybory bolą podwójnie. Jak widać czas niespiesznie prowadzi do właściwych drzwi, a klucz do nich jest w rękach tych, którzy powinni je otworzyć. Prawda czasem boli, ale zawsze jest lepsza od kłamstwa. Przejdźcie tę drogę z bohaterami tej powieści i wejdźcie w klimat tajemnicy, intryg i układania życia pod czyjeś dyktando.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 416
ISBN: 978-83-6717-347-6
Premiera: 18 maja 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *