Maggie Shipstead „Zaskocz mnie” Znak

Cena perfekcji.

 

Jak wiele porażek trzeba znieść, by osiągnąć upragniony szczyt? Czy perfekcja w każdym calu jest gwarancją szczęścia i jaką cenę trzeba za to zapłacić? Przenieście się do świata baletu i poznajcie nieidealną historię miłości Arslana i Joan.

 

Joan Joyce zaczęła tańczyć w wieku pięciu lat. już wtedy zdała sobie sprawę, że piękno promieniujące od teatru jest tym, do czego będzie dążyła. Miała wiele kompleksów, ale wszelkie niedoskonałości ciała da się jakoś wypracować. Kiedy spotkała Arslana Rusakowa, wszystko stało się jasne. Był doskonały i potrafił zaskakiwać choreografią. Oczarowana nim, nie zauważała nikogo więcej. Potem rozsądek nakazał jej wybrać innego.

 

Czas płynie. Nastoletni syn Joana, Harry, objawia talent baletowy. To czas, kiedy trzeba będzie wrócić do przeszłości i na nowo wejść do świata, o którym nie sposób zapomnieć, choć ten świat bez trudu już zapomniał o niej. Joan tkwi w beznadziejnym uczuciu do Arslana, dla którego nigdy nie była w pełni doskonała. Może po latach wyjaśnią się dawne sprawy?

 

Razem z bohaterami zaglądamy do eleganckiego Paryża lat siedemdziesiątych, słonecznej Kalifornii i brudnego Manhattanu. Wszędzie jest taniec, emocje i uczucia. Mierzymy się z niedoskonałościami, które kreowane są w ludzkim mózgu, gdy wciąż chce się piąć na szczyt. Miedzy pragnieniami, a rzeczywistością jest jednak mur, który często jest dziełem rąk ludzkich oraz misternie tkanych obaw i lęków. Im głębiej wchodzi się w pragnienie perfekcji, tym trudniej o jasne uczucia. Czy uda się jeszcze raz zaskoczyć świat? A może lepiej by było poddać się spontaniczności? Pełna emocji, ukrytych pragnień i dążenia do perfekcji opowieść, którą zdecydowanie warto przeczytać.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 350
ISBN: 978-83-2406-674-2
Przekład: Maria Makuch
Premiera: 28 czerwca 2023

komentarz

  1. Grazyna pisze:

    Bardzo jestem zaciekawiona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *