Jessica Woody „ANTY-bullyingowa książka dla dziewczyn” Dobra Literatura

Odzyskać głos.

 

Ta książka jest szansą dla dzieci, dla rodziców i dla nauczycieli. Czas widzieć wyraźnie, odzyskać głos i reagować na wszelkie formy bullyingu. Nie mówmy, że takie zachowania to jeden z elementów dorastania, bo to nieprawda. Czas na zmiany  myśleniu.

 

Spirala zachowań agresywnych, której coraz częściej doświadczają dzieci w szkole, to pierwszy krok do trwałych blizn emocjonalnych. Trzeba zrobić wszystko, by do tego nie dopuścić. Dręczenie rówieśnicze może trwać latami, prowadzić do depresji, a nawet do śmierci. Tonie jest błahy problem, który można sprowadzić do jednego zdania, ale góra lodowa wymagająca wielu działań, by ją pokonać. Nie bójcie się sięgnąć po światełko, które daje ta książka.

 

Dedykowana jest dziewczynom, więc na nich skupiona jest uwaga autorki. Już od pierwszych stron budowane jest poczucie pewności siebie i wiara we własne możliwości. Techniki antybullyingowe mają za zadanie wyposażyć czytelniczki w tajną broń, która pozwoli zbudować pewność siebie i poprowadzi do pięknego, szczęśliwego życia.

 

Zrozumienie i przełamywanie bullyingu nie jest proste. Podstawa w walce z nim to głos. Tak, głos! Należy głośno mówić o procederach znęcania się, zarówno tymi, które dotykają bezpośrednio nas, jak też tymi, które się widzi obok siebie. Głos ma znaczenie. To dzięki niemu walka ze znęcaniem ze strony rówieśnikom ma szansę się rozpocząć.

 

Warto wzmacniać swoją obronną tarczę każdego dnia. Jak to zrobić? Konkretne porady znajdziecie w tej książce. Zdecydowanie warto ją przeczytać i wyciągnąć wnioski dla siebie. Krótko, mądrze i na temat. Czas odzyskać głos!

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 144
ISBN: 978-83-6717-357-5
Premiera: 21 września 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *