Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos „Pucio robi porządek” Nasza Księgarnia

Ręce pełne roboty.

 

Z Puciem i Misią zawsze dużo się dzieje, więc nie można narzekać na nudę. Tym razem rodzeństwo ochoczo sprząta, bo porządek jest bardzo ważny. To nie tylko kwestia estetyki i dobrego samopoczucia, ale również ułatwienie codziennej pracy. Nieoceniony jest fakt, gdy wszystko leży na swoim miejscu i nie trzeba się denerwować w czasie poszukiwań.

 

Tylko czemu tu taki bałagan? Hm, Pucio z Misią mają ręce pełne roboty. Jak sprzątać, kiedy tyle ciekawych rzeczy znajduje się po drodze? Przecież trzeba pobawić się dawno nie widzianą, ba! może nawet zapomnianą już koparką, nieprawdaż? Na szczęście jest tata, który doskonale nadzoruje porządkowanie i wie, jak zmobilizować maluchy do pracy.

 

Posprzątać pokój to jeszcze nic. Wyzwaniem okazuje się kuchnia. Mama ciągle coś tu robi i tyle rzeczy powyjmowała z szafek. Przy pomocy mamy sprzątanie na pewno pójdzie jak z płatka.

 

Wizyta w warsztacie samochodowym to też lekcja dla Pucia i Misi. Okazuje się, że pan mechanik wszystko ma świetnie poukładane, więc nie trudzi się szukając właściwych narzędzi. Wymiana opon idzie szybko, a rodzeństwo jeszcze bardziej docenia wagę porządku.

 

Cóż można powiedzieć? Pucio zachwyca, jak zwykle! Walor edukacyjny tej książeczki jest ogromny, więc jeśli wasze pociechy mają skłonności do bałaganiarstwa i ociągają się ze sprzątaniem, trzeba podsunąć im tę opowieść. Pucio i Misia to świetni nauczyciele, zapewniam.

 

Wiecie co jeszcze mi się spodobało? Współdziałanie całej rodziny i odejście od stereotypów związanych z płcią. Kto powiedział, że mama nie może pojechać do mechanika, a tata posprzątać? Właśnie! Tu możecie liczyć na łamanie utartych schematów.

 

Ilustracje są doskonałe, a zadania do wyszukania z pewnością będą świetną zabawą podczas lektury tej książeczki. Serdecznie polecam!

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 30
ISBN: 978-83-1013-934-4
Premiera: 8 listopada 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *