Paulina Małek „Koniec diety! Jak odczepić się od swojego ciała i naprawić relację z jedzeniem” Buchmann

Uzdrowić związek z jedzeniem.

 

Jak bez stereotypów myśleć o jedzeniu? Czy da się nie ulegać kulturze diety?  Fatfobia to rodzaj retoryki, która poddana jest ideałowi piękna, ale czy to piękno faktycznie zależy od rozmiaru ubrania?

 

Autorka proponuje metodę jedzenia intuicyjnego i odejście od stygmatyzacji na rzecz wypracowania własnego podejścia do jedzenia. Każdy jest bowiem inny i w tym tkwi piękno.

 

Klucz do odmiany to cierpliwość. Neutralność ciała nie jest celem, a raczej pracą w toku, do czego nieustannie trzeba wracać. Oduczenie się pewnych rzeczy, których tak długo nas uczono, może potrwać, ale gra warta jest świeczki. Nie chodzi bowiem o to, by się stale odchudzać, ale by zdrowo jeść. Jaka jest definicja zdrowia? Na pewno nie wiąże się z napiętnowaniem wagi i stresem związanym z dodatkowymi kilogramami. Stąd już krok do depresji, więc koniec diety! Czas na działanie!

 

Wielkim plusem jedzenia intuicyjnego jest różnorodność, a regularne jedzenie, zamiast głodzenia się, to klucz do dobrego samopoczucia. Uzdrowienie związku z jedzeniem zapewni postrzeganie ciała jako godnego zaufania.

 

Dzięki tej książce łatwiej skończyć wojnę z jedzeniem i wkroczyć na pokojową drogę do zdrowia. Autorka konkretnie zwraca uwagę na fundamentalną potrzebę zaspokojenia głodu, obalając mity żywieniowe. Skupia się na tym, co ważne dla zdrowia i odrzuca precz stereotypy i uprzedzenia. Utrata kilogramów nie jest miarą sukcesu, aa dobre samopoczucie i świetna kondycja wcale nie zależą od naszej wagi.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 272
ISBN: 978-83-8319-582-7
Premiera: 15 maja 2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *