„Mały atlas ptaków Ewy i Pawła Pawlaków” Nasza Księgarnia

maly_atlas_ptakow

Ornitologiczny podbój świata.

 

Niby taki mały atlas, a tak wielka frajda! Jestem pod ogromnym wrażeniem intrygującego sposobu na przedstawienie kilku znanych i mniej znanych, ale spotykanych gatunków ptaków oraz zjawiskowej metody zilustrowania tematu i niebywałego ciepła płynącego z każdego zdania. Jest przytulnie i z pewnością od serca.

 

Z taką książką można ruszać na ornitologiczny podbój świata, który mamy tuż pod nosem, ale do tej pory zupełnie o nie zauważaliśmy. Gwarantuję, że po lekturze tej książki to się zmieni i z całą pewnością zauważycie, usłyszycie i bez problemu rozpoznacie ptaki w niej wskazane i cudnie opisane.

 

Wiele ciekawostek, przydatnych informacji i cech charakterystycznych dla omawianych patków znajdziecie na poszczególnych stronach. Można się dowiedzieć czym różni się mazurek od wróbla, który z ptaków jest niebywałym akrobatą, kto leczy modrzewie z mszyc, co najchętniej zjada sójka i czyje trele brzmią jak „Zofija, Zofija!”. Zjawiskowo, patchworkowo, cudowna książka! Polecam.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 40
ISBN: 978-83-10-13238-3
Premiera: październik 2017

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.

2 komentarze

  1. […] i Paweł Pawlakowie to prawdziwi pasjonaci przyrody. Przekonaliśmy się o tym oglądając „Mały atlas ptaków Ewy i Pawła Pawlaków”, a teraz małe co nieco o motylach. Te barwne i arcyciekawe owady są godne uwagi. Dlaczego? Bo są […]

  2. […] książki „Rok w krainie czarów” Macieja Szymanowicza, „Mały atlas ptaków” Ewy i Pawła Pawlaków oraz serię „Pucio” Marty […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *