Kristy Cambron „Motyl i skrzypce” Znak

motyl-i-skrzypce

Bilet do życia.

 

Poruszająca opowieść o miłości silniejszej niż śmierć, o nadziei, która nigdy nie umiera oraz o wielkiej sile, by znieść zło tego świata i ciągle wierzyć w dobro.

 

Adele von Bron jest utalentowaną wiedeńską skrzypaczką. Bóg nie poskąpił jej urody, więc nic dziwnego, że otacza ją wianuszek mężczyzn. Ona jednak kocha całym sercem tego jedynego. Vladimir zawładnął nią do głębi. Dzieli ich społeczna przepaść, ale Adele nie zamierza na to patrzeć. Gdy wybucha wojna, oboje ratują miejscowych Żydów. Ich tajemnica szybko wychodzi na jaw. Konspiracyjne działania nie podobają się ojcu Adele, który jest generałem Trzeciej Rzeszy. Kara za niesubordynację córki może być tylko jedna – Auschwitz. I tak piękny, kolorowy świat runął, a w jego miejscu pojawił się strach, głód, zimno i cierpienie. Jak zdobyć bilet do życia?

 

Kilkadziesiąt lat później Sera James, właścicielka galerii na Manhattanie, poszukuje portretu młodej skrzypaczki. Historia dziewczyny z obrazu jest jeszcze bardziej intrygująca niż sam obraz. Czy miłość zwyciężyła nawet śmierć?

 

W samym środku piekła łatwo stracić wiarę w dobro. Niezłomność bohaterki przywraca nadzieję w sens walki. Czas ma tu podwójne znaczenie, jest oczekiwaniem i odkrywaniem. Codzienność Auschwitz przeraża. Autorce doskonale udało się wprowadzić czytelnika w mroczny i bezduszny klimat obozu śmierci. Łut szczęścia pozwolił przetrwać i odbudować to, co zostało utracone. Trzeba jednak pamiętać, że setki tysięcy ludzi tego szczęścia nie miało. Książka z gatunku must read. Polecam.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 384
ISBN: 978-83-2406-040-5
Premiera: 12 lutego 2020

Serdecznie dziękuję

znak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *