Agata Sawicka „Poplątane ścieżki” Dragon

poplatane-sciezki

Zakazana miłość.

 

Czy można zatrzymać miłość? Daremny trud tych, którzy wiedzą lepiej, co mamy robić. Przeznaczenie jest silniejsze i nie sposób uniknąć powrotu dawnych wspomnień. Bo trzeba wierzyć w miłość.

 

W Zaleszycach życie płynie spokojnie. Julianna chwyta każdą chwilę swego szczęścia. Bezpieczna przystań, miłość, beztroska. Czytając zapiski tajemniczej Emilii, poznaje smak zakazanego uczucia i cieszy się, że jej dane jest żyć w innych realiach. Kocha Daniela i wszystko układa się po jej myśli. Czy nic nie zmąci tego spokoju?

 

Równolegle poznajemy historię Nusi i Griszy. Młoda dziewczyna i rosyjski żołnierz. Nikt dobrze nie wróży temu związkowi. Oni jednak się kochają i pragną być razem. Kto wie, może by byli, gdyby ktoś nie wiedział lepiej, co jest dla nich dobre?

 

Do dworu w Zaleszycach przyjeżdżają spadkobiercy rodziny Zaleszyckich i dążą do odzyskania posiadłości, by urządzić w niej hotel. Przyszłość muzeum i kawiarenki staje pod znakiem zapytania. Jak przekonać ich do utrzymania ciepłego klimatu dworku?

 

Doskonała kontynuacja „Dworu w Zaleszycach”. Autorka znakomicie poplątała losy bohaterów i zaskakuje w finalnym rozstrzygnięciu. Nie brakuje pięknych uczuć, emocji, intryg i dreszczyku napięcia w momencie zagrożenia. Wiele ciekawych wątków i wspomnień łączy się w spójną całość. Przyjemnie się czyta i zostaje w głowie na kolejne dni. Jest optymizm, nadzieja i wiara w szczęśliwe zakończenie ludzkich perypetii. A miłość gra tu niewątpliwie pierwsze skrzypce. Cudna opowieść, którą z ręką na sercu polecam.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 320
ISBN: 978-83-8172-526-2
Premiera: 1 lipca 2020

dragon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *