Magdalena Witkiewicz „Uwierz w Mikołaja” Filia

uwierz-w-mikolaja

Goniąc za szczęściem.

 

Pokrzepiająca opowieść o poszukiwaniu szczęścia i przypadkach, które wcale przypadkowe nie są. Bo wszystko dzieje się po coś, tylko czasem trzeba poczekać by to zrozumieć.

 

Każdy ma marzenia związane ze szczęściem. Dla każdego będzie ono miało inny kształt. W wyjątkowej atmosferze świąt Bożego Narodzenia nabierają one głębszego znaczenia. To również doskonały czas, by wreszcie je spełnić. Bo magia świąt polega na odkrywaniu tego, co dotąd było nieznane. Oto losy bohaterów połączą się w jednym miejscu, ale zanim to nastąpi, każdy z nich przejdzie długą i ważną drogę indywidualnego poszukiwania szczęścia.

 

Agnieszka, jak co roku, zamierza spędzić święta z babcią Heleną na Kaszubach. Tymczasem babcia Helena ma zupełnie inne plany. Skąd ta zmiana? Anna tkwi w toksycznym związku z Arturem. Za wszelką cenę chce spełnić dziecięce marzenia pięcioletniej córeczko Zosi, choć często wykracza to poza jej realne możliwości. Marta i Mikołaj, rodzeństwo Czyżykiewiczów, wybiera się na Malediwy. Ich rodzice sądzą, że to najlepszy prezent na święta. Mikołaj to rozchwytywany, ale wciąż nie zakochany macho, a Marta też nie ma szczęścia w miłości. Krystyna jest właścicielką domu spokojnej starości „Happy End”. Robi wszystko by jej podopiecznym było tutaj dobrze. Adam kieruje dużą galerią handlową. Każdego dnia spędza czas przed ekranami sklepowego monitoringu i zastanawia się, kiedy znajdzie odwagę na wyznanie miłości. Robert jest policjantem. Jak co roku weźmie służbę w święta, bo samotność nie jest dobra w tym czasie.

 

Tylu bohaterów i tyle marzeń do spełnienia. Może czas uwierzyć w magię? Albo wziąć sprawy w swoje ręce i wcielić w życie marzenia? Bieg zdarzeń, ciąg przypadków, a do tego odrobina chęci, to składowe odwrócenia losu na tę stronę, gdy ma on znacznie weselszą twarz. Okazuje się, że szczęście jest na wyciągnięcie ręki, trzeba je tylko dostrzec. Można liczyć na emocje i chwile wzruszeń. Cudowna opowieść w magicznym, świątecznym klimacie. Polecam zdecydowanie! Tak samo, jak nieustającą wiarę w Mikołaja.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 408
ISBN: 9788380759169
Premiera: 30 października 2019

 

Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Magdzie Witkiewicz.

komentarz

  1. Grazyna st. pisze:

    I ja jeszcze raz sięgnę po tę powieść w okresie świątecznym. Tak, cudna, dostarczająca wzruszeń, magiczna..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *