Agata Sawicka „I znowu zaświeci słońce” Dragon

i znowu zaswieci slonce

Szczęście tuż za rogiem.

 

Czasem trzeba zdecydowanych kroków, aby wpłynąć na zmianę swego życia. Lek i poddawanie się konwenansom to zabójcy prawdziwych pragnień i spontaniczności. Dzięki historii przedstawionej w tej powieści, łatwiej zrozumieć, że szczęście może być tuż za rogiem, trzeba tylko wyjść z domu i śmiało kroczyć tam, gdzie dotąd nigdy się nie zapuszczaliśmy.

 

Oliwia wyruszyła w spontaniczną podróż śladami siostry swojej babci, aby zrozumieć motywy jej działania oraz z dystansu spojrzeć na własne życie. Właśnie skończyła studia i za kilka tygodni ma wyjść za mąż za Pawła, jednak nie do końca jest pewna swoich uczuć. Czy powinna wiązać przyszłość z człowiekiem, którego tak naprawdę nigdy nie kochała?

 

Impuls wystarcza, by wyruszyć w podróż do Zamościa, gdzie przed wojną mieszkała Rozalia Siemaszkówna, pisarka, siostra babci Oliwii. Tajemnicze zniknięcie Rozalii przed laty, nigdy nie zostało wyjaśnione. Ta historia intryguje dziewczynę, więc rusza tropem zagadki. Przypadkowe spotkanie pewnego wędrowca będzie początkiem zupełnie nowego życia. Przed czym ucieka Szymon? Dlaczego serce Oliwii bije szybciej, gdy jest blisko niego?

 

Tak wiele tu różnych emocji, że można z nich utkać wielobarwny, obszerny kilim, pod którym można się schronić. Wiele wątków, piękne historie o miłości, która nie jest jednoznaczna, cudowna odwaga kobiet do bycia sobą i malownicze krajobrazy zakątków Polski obfitujących w piękno dzikiej natury. A do tego motyw drogi, co szczerze uwielbiam w powieściach. Polecam z całego serca, również za Zamość 🙂

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 352
ISBN: 978-83-817-2556-9
Premiera: 15 września 2021

dragon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *