Kiran Millwood Hargrave „Sofia, dziewczyna z kościanego domu” Wydawnictwo Literackie

sofia_dziewczyna_z_koscianego_domu

Podążając ku prawdzie.

 

Baśniowa historia o odwadze, dążeniu do prawdy i wyborach, które wpływają na dalsze życie. Magiczna, piękna, pokrzepiająca.

 

Przedmieścia Sieny w Toskanii. Tajemnicze jaskinie, katedry i gaje oliwne. Strach, ciekawość, intrygująca akcja i napięcie.  Sofia, jej młodszy brat Ermin i mama mieszkają w kościanym domu. Dziewczynka obchodzi dwunaste urodziny i dostaje od mamy wyjątkowy prezent – własnoręcznie wykonany naszyjnik. Mama misternie wykonuje swoje dzieła, od lśniących baldachimów z girlandą ze złoconych paliczków, przez ozdoby i pudełeczka z kości, do delikatnych kościanych naszyjników. Ten dzień jest jednak inny, niż wymarzyła sobie Sofia. Jej mama wyrusza do miasta i znika, a dzieci trafiają do klasztornego sierocińca. Jedynym ratunkiem jest ucieczka. I to początek niezwykłej przygoda, która w konsekwencji prowadzi do wyjątkowej prawdy.

 

„Sofia, dziewczyna z kościanego domu” jest magiczna, mroczna i pełna emocji. Nie sposób się oderwać przed finałem. Miłośnicy serii spod pióra tej autorki znajdą tu wszystko, czego oczekują. Nowi czytelnicy z pewnością będą urzeczeni plastycznym stylem prowadzenia akcji i barwnymi opisami scenerii. Elementy magiczne pięknie harmonizują z realnymi. Są też uniwersalne wartości, o których zawsze warto pamiętać, bez względu na okoliczności. Cudna, godna uwagi książka.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 296
ISBN: 978-83-08-07491-6
Premiera: 23 lutego 2022

wl logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *