Agata Suchocka „Melodia serca” Replika

melodia-serca

Amerykański sen.

 

Płynęła do obcego mężczyzny z garścią klejnotów podarowanych jej przez matkę. Nie liczyła na miłość, lecz bezpieczny byt. Miłość odnalazła ją na statku. Nieoczekiwanie, bez zaproszenia, po prostu. Wybór był oczywisty, ale stał się nieoczywisty. Serce bije w rytm własnej melodii, ale nie każdy rozumie jej takt.

 

Amaldine wysłała córkę, Julie, do Ameryki, gdzie ma na nią czekać bogaty Maurice Boncoeure. On ja wybrał i trzeba się cieszyć, bo zhańbiona dziewczyna nie może liczyć na zbyt wiele. Narzeczony zafundował dziewczynie rejs luksusowym transatlantykiem Paris. Tu poznała muzykujące rodzeństwo – Romea i Delię Jonesów. Ubarwiali muzyczne dancingi i kolacje, zarabiając na otwarcie wymarzonego klubu jazzowego w Nowym Orleanie. Ta znajomość zaważy na życiu dziewczyny. Czy miłość ostatecznie wygra?

 

Piękna opowieść o miłości, która musiała umrzeć, zanim na dobre zdążyła rozkwitnąć oraz o uwięzieniu w szponach beznadziejnego, toksycznego związku, w którym więcej lęku niż banalnych uśmiechów. I cały ten jazz, który jest preludium do zupełnie nowej historii. Do tego sekretny kult voodoo, z którym lepiej nie zadzierać. Nie brakuje emocji i porywów serca oraz walki oto, co najważniejsze. Bo nawet wśród najciemniejszych chmur jest szansa na promyk słońca, a w braku uczuć znajdzie się miejsce na porywy serca.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 336
ISBN: 978-83-6729-550-5
Premiera: 20 września 2022

komentarz

  1. Grazyna st. pisze:

    Bardzo lubię takie powieści. Ta nadal w moich marzeniach…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *