Nicolas Vanier „Uwolnić Poly” Replika

uwolnic-poly

Z odwagą ku nowemu.

 

Trudno jest wytyczać nowy szlak życia, gdy tkwi się w społeczności zależnej od stereotypów. Bohaterki tej powieści mówią im zdecydowane nie! i wcale nie zamierzają ulegać wygodnej postawie bycia z nimi za wszelką cenę. Bo przyjaźń, miłość i lojalność wystarczą, żeby żyć pełnią życia.

 

Louise i Cecile przeprowadzają się z Paryża do małej wioski Beaucastel. Louise wraca w rodzinne strony po rozwodzie. Lokalna społeczność nie patrzy na nią zbyt przychylnie. Zamierza tu pracować jako pielęgniarka i jakoś wiązać koniec z końcem, aby spokojnie wychować córeczkę. Jest połowa lat sześćdziesiątych minionego wieku. Niełatwo stawiać czoła konwenansom.

 

Cecile nie może odnaleźć się w nowym miejscu. Trudno jej znaleźć przyjaciół. Chodzi własnymi ścieżkami i tak trafia na cyrkowy występ, w którym jedną z ról gra kucyk Poly. Właściciel cyrku nie traktuje dobrze zwierząt, co wzbudza u dziewczynki duży sprzeciw. Za wszelka cenę chce uwolnić Poly i zapewnić kucykowi bezpieczeństwo. Kiedy jej plan udaje się zrealizować, wystarczy ukryć Poly w miejscu, w którym już nigdy nie znajdzie go właściciel cyrku i inni źli ludzie. Czy dziewczynka sama podoła temu zadaniu?

 

Poruszająca opowieść o przyjaźni, która ma wiele różnych odcieni, ale zawsze łączy je lojalność, zaufanie i oddanie. Tej przyjaźni towarzyszy też odwaga, otwartość na zmiany i pewność siebie, bez których stawianie kolejnych kroków na nowym szlaku byłoby wręcz niemożliwe. Zarówna mam, jak i jej córka, świetnie radzą sobie z zaklimatyzowaniem się w nowym miejscu, choć z góry naznaczone są znamieniem inności. Mają oczy szeroko otwarte i nie boją się stygmatyzacji, choć tak o nią łatwo, gdy jest się na tak zwanym świeczniku.

 

To piękna historia o ratowaniu niewinnych zwierząt przed złem tego świata i szukaniu dla nich godnego miejsca, w którym będą mogły spokojnie żyć. Emocje i adrenalina gwarantowane, bo źli ludzie wciąż depczą po piętach tym, którzy wymyślili plan ratunkowy. Książka uczy pozytywnych zachowań i wzrusza przekazem, więc jest godna polecenia młodym czytelnikom. Została wzbogacona o fotosy z filmu.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 256
ISBN: 978-83-6729-584-0
Premiera: 22 listopada 2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *