Anna Olszewska „Przełęcz snów” Zwierciadło

przelecz-snow

Przewrotność losu.

 

Los zapisany w gwiazdach lub jego przewrotność, dzięki której można całkowicie odwrócić los. Prawda bywa bolesna, a pokusa zemsty czasem może zgubić.

 

Jędrek i Jagny to para przyjaciół, która wpadła po uszy w zakazane uczucie. Ona była przecież dziewczyną Staszka, brata Jędrka. Serce nie sługa, stąd tylko krok do pogubienia się w emocjach i odstawieniu rozumu na boczny tor. Jedno zdarzenie z podejścia do szczyt Rysów, zmieniło ich życie na zawsze. Dręczące wyrzuty sumienia skłoniły Jagnę do ucieczki aż do Amsterdamu, aby z dala od znajomych miejsc zacząć żyć na nowo.

 

Kiedy po latach Jagna dostaje tajemniczą wiadomość, nie ma wyboru, musi zmierzyć się z upiorami przeszłości. Wraca do rodzinnego domu, gdzie nikt na nią nie czeka, bo zbyt wiele rys zostawiła w sercach bliskich. Spotkanie z Jędrkiem, teraz ratownikiem górskim, wywołuje lawinę emocji. Czy stare uczucie odrodzi się na nowo? Kim jest tajemniczy Adam? Co tak naprawdę stało się ze Staszkiem? Czy można odkupić winy pracą?

 

Dwie czasoprzestrzenie: teraz i dawniej oraz dwóch narratorów: Jagna i Jędrek wprowadzają czytelnika do świata emocji bohaterów, w którym nie brakuje sekretów i niedomówień. Dynamika akcji wywołuje ciarki, a kolejne zdarzenia zupełnie mieszają w głowach czytelników. Nie sposób wpaść na właściwy trop i odkryć prawdę skrytą za kolejnymi tajemnicami. Autorka zaskakuje, wciąga, intryguje. Takie książki lubię! Do tego wspaniały klimat Tatr, które z jednej strony zachwycają swą urodą, z drugiej są tajemnicze i groźne. Warto wejść w ten nietypowy klimat ambiwalentnych emocji. Kapitalna, intrygująca powieść. Gorąco polecam waszej uwadze. Do tego piękna okładka, która wyraziście obrazuje emocje towarzyszące opowieści. Brawo dla wydawcy i autorki!

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 272
ISBN: 978-83-8132-314-7
Premiera: 26 stycznia 2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *