Julia Quinn „Kronika towarzyska lady Whistledown” Zysk i S-ka

kronika-towarzyska-lady-whistledown

Różne oblicza miłości.

 

Skuty lodem Londyn w XIX wieku. Miłość, która ma wiele twarzy. Przeznaczenie, za którym nie zawsze warto podążać. Intrygi i plotki mające wielka siłę. Brytyjska śmietanka towarzyska, bale i konwenanse. Cudowny świat znany z serii o Bridgertonach i miłosne perypetie godne mistrzyń romansów. Witajcie w kronice towarzyskiej lady Whistledown.

 

Cztery opowiadania, które istnieją zupełnie odrębnie, ale łączy je czas i znaczna część bohaterów. Ich perypetie obserwujemy w otoczeniu innych ludzi z londyńskiej śmietanki towarzyskiej. Rzecz rozchodzi się o uczucia, więc łatwo nie jest, bo oprócz konwenansów i rodzinnych układów jest jeszcze głos serca. Ba! Czasem nawet głos rozsądku, a wtedy nie zawsze jest mowa o tańcu do jednego rytmu. Cóż, nie brakuje tu pikanterii i wzajemnych fascynacji, a czasem nawet odrobiny ironii, która też jest potrzebna dla zachowania dobrze pojętej równowagi.

 

Lady Whistledown ma talent do przedstawiania pikantnych szczegółów w ujmujący i porywający sposób. nie dziwi, że jej kronikę czytano z wypiekami na twarzy. Przecież każdy szanujący się obywatel chce wiedzieć kto z kim przystaje i jakie ma dalej wobec niego zamiary, nieprawdaż?

 

Cztery opowiadania, czterech autorek, które talent mają w piórze. Aż skrzy się od romansów, ploteczek, niedopowiedzeń, flirtów i… aniołków na śniegu! W takim oto klimacie poznajemy historię Anne i Maksymiliana, Elizabeth i Royce’a, Caroline i Terrance’a, Susannah i Renistera. Czasem jest przewrotnie, innym razem zaskakująco, bywa też irytująco. Czy nie tak właśnie jest z miłością?

 

Z książkami Julii Quinn jest tak, ze nie sposób się od nich oderwać, zanim nie dotrze się do ostatniej kropki. Cudownie przenosi do dawnych czasów, świetnie prowadzi fabułę, serwuje wiarygodnych bohaterów i dostarcza wyśmienitej dawki humoru. Zawsze jest u niej intrygująco, porywająco i inteligentnie. Warto zajrzeć do jedynej w sowim rodzaju kroniki  towarzyskiej i świetnie bawić się perypetiami bohaterów. Wierzcie mi, nie tylko damy są tu niezdecydowane i kapryśne! Polecam.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 496
ISBN: 978-83-8202-817-1
Premiera: 14 lutego 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *