Bohdan Dyakowski „Zgrana kompania na wiejskim podwórku” Zysk i S-ka

W zgodzie z naturą.

 

Kochamy przyrodę, ale czy na pewno ją znamy? A może dostrzegamy tylko te jej elementy, które są oczywiste, zupełnie nie widząc mnóstwa małych i większych stworzeń stanowiących zgraną kompanię? Ta książka przybliża czytelnikom wiejskie podwórko z całym jego dobrodziejstwem. Wiedzcie, że czytanie jej stanowi nie lada przygodę z naturą oraz doskonałą lekcję przyrody.

 

Zapoznając się z bliską nam przyrodą, dostrzegamy związki między jej elementami. Warto patrzeć na nią umiejętnie, b  o dzięki temu łatwiej zrozumieć istnienie poszczególnych gatunków w bliskiej korelacji. Na wsi widać to dobitnie, stąd wędrówka Autora właśnie na wiejskie podwórku.

 

Oj, dzieje się tu, dzieje! Wiosna, lato i jesień to istny róg obfitości dla wesołej gromadki zwierząt, które można tu napotkać. Różne gatunki ptaków, owady, cały szereg ssaków żyją w symbiozie, która godna jest pozazdroszczenia. Opisom ich charakterystycznego wyglądu i zachowania towarzyszą barwne fotografie.

 

Prawa rządzące naturą to coś więcej niż doskonałość. To one warunkują życie, również człowieka. Nie warto się im przeciwstawiać, bo natura i tak pokaże swój pazur. Dzięki tej książce inaczej patrzy się na wiejskie podwórko. Dostrzega się więcej, a przy okazji bardziej rozumie, co zwiększa sympatię nawet do powszechnie nielubianych gatunków. Ta książka jest świetną przewodniczką po wiejskiej zagrodzie, lasach, polach, łąkach. Przyroda czeka!

 

Oprawa: zintegrowana
Liczba stron: 148
ISBN: 978-83-8202-945-1
Premiera: 11 lipca 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *