Zofia Leszczyńska-Niziołek „Polowanie na grzyby” Buchmann

Operacja grzyb.

 

Jesień to idealna pora na grzybobranie. Wyprawa po doskonałe smaki i aromatyczne zapachy, która warto zamknąć w słoiczku lub zasuszyć, wymaga znajomości gatunków grzybów. Wiele z nich mijamy, bo ich nie znamy. Autorka wskazuje na te znane i lubiane grzyby, ale też na te mniej znane, a równie smaczne. Jako koneserka grzybów stworzyła barwny atlas, w którym podstawowe informacje o grzybach mieszają się z opowieściami i anegdotami wziętymi prosto z życia.

 

Znajdziecie tu gatunki grzybów, które zbiera każdy, ale też takie, po które sięga tylko grzybowy wariat. Całość ociera się o grzybiarski savoir-vivre i poparty jest przepisami kulinarnymi na pachnące grzybowe dania.

 

Te książkę można czytać jako grzybiarski poradnik, ale też jako wytrawną opowieść o życiu w otoczeniu przyrody. Czuć tę sielskość i miłość do natury. Aż chce się pójść do lasu! Piękne fotografie świetnie pokazują po czym rozpoznać jadalne grzyby oraz te trujące, które potrafią z powodzeniem udawać jadalne. Podsumowując, to książka dla każdego, któremu bliska jest natura, nie tylko dla amatorów grzybów. Ahoj, przyrodo!

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 288
ISBN: 978-83-2806-706-6
Premiera: 4 września 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *