Aneta Jadowska „Tajemnica domu Uklejów” SQN

Gdzie diabeł nie może.

 

Malownicza nadmorska wieś Zapadłe pod Ustką, klimatyczny stary dom z tajemnicą, trup pojawiający się w domu już pierwszego dnia pobytu i śledztwo, które ma w sobie coś z absurdu. Oto historia, której mi było trzeba. Do tego niezawodne Gracje z Ustki, które jak trzej muszkieterowie dadzą się za siebie pokroić, bo przyświeca im zasada: jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Pamiętajcie, że Gracje to kobiety, więc wiecie, jak coś, gdzie diabeł nie może, to babę pośle. I już! Książki przyprawia o niekontrolowane wybuchy śmiechu, bo wręcz iskrzy od inteligentnego, acz sarkastycznego humoru.

 

Zapadłe kuszą spokojem. Aha! Bynajmniej! Kiedy Nina Rawicz przyjeżdża do tej miejscowości czuje, że jej spokój został gdzieś daleko w Niemczech, gdy jeszcze żyła Lula Uklej-Weissberg. Wtedy było inaczej, tak swojsko, bezpiecznie, spokojnie. Teraz przed Niną jedna wielka niewiadoma i przekonanie, że z cała pewnością chce odziedziczony po Luli dom, choć wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że powinna się go jak najszybciej pozbyć. Nina ma charyzmę i ma przyjaciółki – Agatę i Zuzę. Gwiazda kryminału i autorka pikantnych romansów nie mają sobie równych w wymyślaniu dziwacznych scenariuszy, a życie dostarcza ich jeszcze więcej. Trup pod schodami? No i co?

 

Przystojny strażak wraz z miejscową policją maja ręce pełne roboty. Przesłuchania idą jak po grudzie, a tajemnice się mnożą. Kto w tym macza swoje paluszki? A może ten dom skrywa jeszcze więcej sekretów?

 

Szaleństwo, odwaga, humor i przyjaźń to podstawa. Oprócz tego jest jeszcze malownicza sceneria i upór głównej bohaterki. Wszystko to składa się na cudną opowieść o podążaniu własną droga i odkrywaniu zupełnie nowych alternatyw na własna ścieżkę życia. Bo klucz do sukcesu tkwi w pomyśle, a ten wpada do głowy nieproszony.

 

Kobieca solidarność górą! Jeśli lubicie książki pełne humoru, zagadek do rozwiązania, dynamizmu i zaciętości bohaterów, to już znaleźliście. Serdecznie polecam. Seria „Gracje z Ustki” rozpoczyna się z przytupem. Z niecierpliwością czekam na kolejne tomy. Już czuję, że to dopiero początek dobrej zabawy.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 400
ISBN: 978-83-8330-543-1
Premiera: 27 marca 2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *