Edyta Świętek „Cappuccino z cynamonem”, Replika

Cappuccino_z_cynamonem_Edyta_Swietek_REPLIKA_2015_okl72dpiPatronat medialny

 

W każdym z nas tkwi wewnętrzna potrzeba przynależności do czyjegoś świata i żaden egoizm tego nie zmieni.

 

Czy można wziąć z kimś ślub tylko z powodu estetyki? Można! Dobitnie przekonała się o tym Patrycja, która doświadczyła tak absurdalnej sytuacji. Sebastian, jej ukochany mąż, lubił mieć ją u swego boku, ale w tym pozornie szczęśliwym związku zabrakło miejsca na ciepło, bliskość i najważniejsze spoiwo – miłość.

 

Zawirowania losu okrutnie smagają bohaterkę, a życie przynosi jej wiele niespodzianek. Nic nie jest takie, jak się wydawało, pozory mylą, a przeznaczenie upomina się o „swoje” w najmniej oczekiwanym momencie. Przeznaczenie ma bowiem to do siebie, że nie tak łatwo wyprowadzić je w pole.

 

Patrycja Janas, matka dwunastoletniej Sary, po odejściu męża musi stawić czoła zwykłym egzystencjalnym sprawom oraz wewnętrznym dylematom trapiącym jej serce i umysł. Powiedzenie sobie: „Nigdy więcej facetów na stałe!” – jak radzą jej „roztropne” koleżanki, wcale nie jest tak doskonałym rozwiązaniem i nic, a nic nie tłumi wewnętrznej potrzeby miłości i namiętności. A właśnie! Miłość i namiętność. Czy zawsze idą w parze? A jeśli nie, to co jest ważniejsze? Patrycja na własnej skórze przekonuje się o znaczeniu tych pojęć i wreszcie zaczyna doceniać to, co najistotniejsze. Jak otworzyć się na miłość po raz drugi i czy namiętność może wypełnić pustkę w sercu? Lekkomyślne podjęcie kluczowych decyzji może prowadzić do pomyłki…

 

Ciepła i życiowa książka o cudownym oczekiwaniu na spełnienie, o radości powolnego odkrywania uczucia rodzącego się stopniowo, jak kiełkująca roślina, która każdego dnia napawa dumą swego ogrodnika, że jest coraz większa i bardziej rozwinięta. Powieść o drugiej szansie na szczęście, przeznaczeniu i umiejętności odróżniania prawdziwego uczucia od jego iluzorycznej podróbki. To również książka o kobiecych relacjach i odnajdywaniu w nich prawdziwego wsparcia. Nie mogę tu odmówić sobie podkreślenia godnej uwagi, choć epizodycznej, roli Niny w przewartościowaniu tych relacji.

 

Serdecznie polecam lekturę tej książki, nad którą niewątpliwie unosi się oszałamiająco kuszący zapach tytułowego cappuccino z cynamonem, niech będzie cudownym nektarem wpływającym kojąco na wszelkie zmysły. Mniam!

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 384
ISBN: 978-83-7674-471-1
Premiera: 22 września 2015

 

Z dumą patronuję tej powieści :) Podziękowania dla Wydawnictwa Replika http://replika.eu

 

Wywiad z Edytą Świętek

Recenzja „Wszystkie kształty uczuć”

4 komentarzy

  1. Serdecznie dziękuję za wyrażenie opinii na temat mojej powieści, a także za objęcie jej patronatem. Pozdrawiam.

  2. kinga pisze:

    gratuluję kolejnego udanego patronatu i chyba intuicji do dobrych książek! :)
    pozdrawiam,
    kinga