Małgorzata Falkowska „To nie jest twoje dziecko” Lira

to nie jest twoje dziecko

Toksyczne pragnienie miłości.

 

Poruszająca opowieść o silnym pragnieniu macierzyństwa, które prowadzi do podjęcia niebezpiecznej i dramatycznej w skutkach gry.

 

Anna i Paweł są zgodnym małżeństwem. Oboje wykonują zawód lekarza ginekologa. Każdego dnia spotykają ciężarne. Annie coraz trudniej udźwignąć, że sama nie może zajść w ciążę. Michalina jest studentką. Systematyczną, pilną, dobrze zorganizowaną. Jej idealnie poukładany świat sypie się w jednej chwili. Losy trójki bohaterów splatają się przez decyzję, która zaważy na ich dalszym życiu.

 

Niezdrowy układ i gra, która prowadzi do fatalnych skutków. Falkowska w nowej odsłonie dotyka głębokiej, psychologicznej tematyki i przedstawia mroczne strony toksycznej miłości, mającej podłoże w bolesnym dzieciństwie. Obie bohaterki są naznaczone smakiem cierpienia, strachu i niepewności. Nic dziwnego, że tak trudno im odnaleźć prawdziwą, zdrową miłość. Osaczone pozornością, tworzą fałszywy obraz samych siebie. Jedna z nich stara się poukładać swój bolesny świat, choć to trudne zadanie. Niekłamana miłość macierzyńska ma w sobie siłę do pokonywania mroków doznanych krzywd. Druga tkwi w zazdrości, niezrozumieniu, złości i postępującej chorobie duszy, co nie pozwala jej inaczej spojrzeć na świat. Nie odczuwa prostych radości, a silne pragnienie bycia matką wypacza normalne działanie.

 

Na okładce tej powieści napisano: „lektura tej książki nikogo nie pozostawi obojętnym”. To prawda. Daje do myślenia, przeraża, zastanawia i jest daleka od sztampy. Niezwykła odmiana tej autorki. Warto się przekonać.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 320
ISBN: 978-83-65838-12-4
Premiera: 15 lutego 2018

Podziękowania dla Wydawnictwa Lira.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *