Iga Karst „Zapach prawdy” Szara Godzina

zapach-prawdy

Patronat medialny

 

W gąszczu tajemnic.

 

Wnikliwe śledztwo, zawiłe drogi docierania do sprawcy, intrygi, zapomniany romans, brak prostych rozwiązań i niezwykle pachnąca pasja. To wszystko znajdziecie w ujmującym i trzymającym w napięciu kryminale Igi Karst.

 

Akcja powieści toczy się w okolicy Pensjonatu Biały Dwór w Sycowie. Ciało Adama Korczyńskiego, profesora Uniwersytetu Wrocławskiego, zostaje znalezione w lesie. Kto mógł dopuścić się okrutnej zbrodni na staruszku, pasjonacie orchidei? Śledztwo w sprawie prowadzi komisarz Michał Orski. Samozwańczo próbuje rozwiązać zagadkę mecenas Anita Herbst, dawna sąsiadka i przyjaciółka z dzieciństwa wnuka ofiary, Sebastiana Korczyńskiego. Wszelkie tropy okazują się złudne, a wciąż pojawiające się nowe wątki nie pozostawiają złudzeń co do tego, że sprawa zabójstwa orchidologa ma głębsze dno. Testament Korczyńskiego dodatkowo zaskakuje. Komu mogło zależeć na śmierci naukowca i kto jest kim w tym rodzinnym układzie? Jak pachnie prawda?

 

Brawo dla autorki za zaskakujące wątki i doskonale skonstruowaną fabułę. Od tej powieści nie sposób się oderwać! Krok po kroku poznajemy niebywałą historie rodzinną, a finalnie trudno wyjść z osłupienia. Takie książki to świetna rozrywka i gimnastyka dla umysłu. Wszystko jest tu wymierzone w idealnych proporcjach i nie liczcie na banał, bo ta powieść to literacki majstersztyk. Z dumą jej patronuję i czekam na więcej spod pióra tej autorki.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 384
ISBN: 978-83-656-8496-7
Premiera: 1 sierpnia 2018

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Szara Godzina.

2 komentarzy

  1. Bożena pisze:

    Czytałam, Bardzo przypadła mi do gustu. Czekam na kolejne tomy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *