Danka Braun „Nie chodź po lesie nocą” Prozami

nie-chodz-po-lesie-noca

Żyjąc w półprawdzie.

 

Emocjonalny misz-masz w intrygującej powieści obyczajowej z wątkiem kryminalnym w tle. Wejście w świat bohaterów wykreowanych przez Dankę Braun to gwarancja balansowania na niekłamanych emocjach ze skrajnych biegunów. przed czym autorka ostrzega tym razem?

 

Rodzina Orłowskich spędza urlop w leśnym domku w Żuradzie pod Olkuszem. Mieszkanie z dala od ludzi, wśród zapachu igliwia i śpiewu ptaków, ma być czystą przyjemnością i relaksem. Niestety, błogi wypoczynek przerywa tajemnicze morderstwo, którego ofiarą pada Jacek Wąsowski, zamożny biznesmen, mąż Marioli, kuzynki Renaty Orłowskiej. Kto może stać za tą zbrodnią? Śledztwo w sprawie prowadzą komisarz Bieda i Mark Biegler. Ich wnikliwość i dedukcja pozwalają na odkrywanie coraz większej ilości poszlak. Podczas śledztwa wychodzą na jaw długo skrywane rodzinne rodzinne sekrety. Kto zabił i dlaczego to zrobił?

 

Wachlarz postaci, różne temperamenty, mnóstwo emocji, miłość, zdrada, przebaczenie, niekonwencjonalne związki i jedyny w swoim rodzaju humor – oto na co możecie liczyć w tej powieści. Jest niespiesznie, oryginalnie i z psychologicznym wyczuciem ludzkiej emocjonalności. Mnogość postaci to świetne pole do popisu, jeśli chodzi o przedstawienie ważnych kwestii życiowych przez pryzmat relacji międzyludzkich. Od Danki Braun można się uczyć sztuki podpatrywania ludzkich skłonności i słabości, które mogą być przyczyną konkretnych decyzji i zachowań. Misterność w kreowaniu sylwetek bohaterów i konsekwencja w ich prowadzeniu przez kolejne książki jest godna uznania. Jeśli więc lubicie książki obyczajowe, z całą plejadą postaci zmagających się z różnymi emocjami, to sięgnijcie po te książkę.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 336
ISBN: 978-83-658-9734-3
Premiera: 12 czerwca 2018

Podziękowania dla Wydawnictwa Prozami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *