Marek Krajewski „Mock. Pojedynek” Znak

Mock pojedynek

Za fasadą pozorów.

 

Zło może czaić się wszędzie. Szczególnie upodobało sobie cichy i bezpieczny kącik za fasadą pozorów. Tam, gdzie nikt się go nie spodziewa jest przecież najbardziej intrygująco.

 

Eberhard Mock jest synem ubogiego szewca pochodzącego z Wałbrzycha. Z otchłani niedostatku wyrywa się do murów uniwersyteckich. Jego marzenia o nauce spełniają się i może wreszcie szukać ukojenia w studiowaniu i poznawaniu świata. Togi profesorów ukrywają jednak coś niepokojącego. Nie darzony zbyt wielką sympatia rówieśników Mock powoli odkrywa zło, które się tam czai. Rzecz ma miejsce w 1905 roku we Wrocławiu…

 

Autor odkrywa przed czytelnikami mało znany proceder niegdyś popularny w murach akademickich. Barbarzyński wręcz obyczaj pojedynków często przekreślał karierę studentów. W tej powieści znajdziecie rzecz o honorze i jego braku, o odwadze i totalnym strachu, o miłości i nienawiści. Otwarcie, bez lukru, typowo po męsku. Doskonałe, sugestywne przeniesienie do realiów początku dwudziestego wieku jest świetna alternatywą dla przesłodzonych powieści obyczajowych. Ciekawe doświadczenie literackie.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 400
ISBN: 978-83-240-5419-0
Premiera: 13 sierpnia 2018

Podziękowania dla Wydawnictwa Znak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *