Anna Klejzerowicz „Ogród świateł” Edipresse Książki

ogrod-swiatel

Zapaść się w nicości.

 

Są dramaty, które sprawiają, że człowiek zapada się w nicości. Tam jest już tylko mrok, nienawiść i gniew. Wyrwanie się z otchłani zła jest możliwe, ale czy zawsze wystarcza chęci by to zrobić?

 

Anna Klejzerowicz w kolejnej mrocznej odsłonie. Kryminał oparty na brutalnym morderstwie, którego przesłanki są na tyle bezduszne, że aż ciarki przechodzą po plechach, trzyma w napięciu od początku do końca. Krwawa zbrodnia skrywa tajemniczą przeszłość. Odkrywanie jej może być niebezpieczne. Do akcji śledzenia minimalnych tropów naprowadzających na sprawcę wchodzi ekscentryczna rzeczniczka prasowa urzędu gminy Felicja oraz ambitny policjant Ryba. Pomocni im są radna Greta i niepokorny Rysiek Kawecki. Rzecz dzieje się w Kryszewie pod Gdańskiem. Jak powstrzymać groźnego zabójcę przed kolejnym ruchem? Gdzie szukać powodów brutalnego morderstwa? Czy historia może kłaść się cieniem na kolejnych pokoleniach? Czego trzeba doświadczyć, by bezgranicznie nienawidzić i zapadać się w nicości?

 

U tej autorki zawsze jest drugie dno, które prowadzi do zrozumienia. Podobnie jak w „Królowej Śniegu” znajdziecie tu odniesienia do baśni braci Grimm i symboliki pozwalającej odkrywać kolejne warstwy tajemnicy. Tym razem dominuje baśń „Kuma Śmierć” oraz symbolika światła i ciemności. Autorka przekazuje czytelnikom prawdę starą jak świat, wciąż zapomnianą, nieznaną, lekceważoną i spychaną na margines. Natura ludzka jest taka, że od miłości tylko krok do nienawiści, a chęć zemsty może przysłonić całe dobro i prowadzić na skraj zła. Utkwienie w takiej nicości jest zgubne i zwykle prowadzi do dramatu. Czy niepamięć bywa lekarstwem na zło? Poszukajcie odpowiedzi w tej dynamicznej, zastanawiającej i porywającej stylem książce. Gorąco polecam.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 266
ISBN: 978-83-8117-650-7
Premiera: 4 listopada 2018

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Edipresse Książki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *