Katarzyna Zalecka-Wojtaszek „Kąkol” Wydawnictwo Attyka

kąkol

Otworzyć się na zmysły.

 

Otworzyć się na zmysły i otaczający świat. Poczuć nowe bodźce i sygnały płynące z otoczenia, które zwykle są nieświadomie ignorowane. Mieć kontakt z naturą i metafizyką. Zrozumieć magię i siłę Daru. Wejdźcie do niezwykłego świata Franceski i przeżyjcie nietypowe emocje, aby odkryć jasność i przejrzystość widzenia.

 

Potrzeba dużej dozy zaufania, wewnętrznego uporu i otwartości na niezwyczajność, aby przyjąć Dar, którym każdego dnia posługuje się Franceska. Jedno mówią, że jest uzdrowicielką, która leczy nie tylko ziołami, ale też spojrzeniem, dotykiem, medytacją. Inni doszukują się w niej tajemnych mocy, za które kiedyś palono na stosie. Są też tacy, którzy nie pojmują siły magii i wizji, ale nie są w stanie opuścić Franceski.

 

Rzecz dzieje się w siedemnastowiecznym Ox, choć równie dobrze mogłaby się dziać tu i teraz. W Ox mieszka niezwykła dziewczyna. Do wioski przybywa nowy ksiądz. Simon kiedyś dobrze znał Franceskę. Czy dziewczyna pogodzi się  z tym, że jej były narzeczony prowadzi teraz inne życie? Jaką rolę w tej relacji odegra jej dawny znajomy Dominique?

 

Co jest ważne w tej powieści? Jej niezwykłość fabularna oraz magia, która przybiera arcyplastyczne formy. Sposób opisu przeżyć wewnętrznych bohaterów, ich wizji i różnego sposobu odbierania tej samej rzeczywistości zasługuje na uznanie. Intuicja, zaufanie, przyjaźń, miłość, namiętność, lek i upór grają tu pierwsze skrzypce. Co dalej? Długa i kręta droga do zrozumienia sensu zabawy z magią. Myślę, że warto przejść ją wraz bohaterami metafizycznego „Kąkolu”, by nieco inaczej spojrzeć na siłę głębi uczuć oraz magii, która nie zawsze prowadzi na właściwą drogę.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 240
ISBN: 978-83-8948-761-2
Premiera: 23 maja 2019

Serdecznie dziękuję Autorce i Wydawnictwu Attyka.

komentarz

  1. Grazyna st. pisze:

    Nie znam książki, ale jestem dość zachęcona. Wpisuję na listę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *