Aleksandra i Daniel Mizielińscy „Mapy. Edycja fioletowa” Dwie Siostry

Mapy

Pasja odkrywania.

 

Otwierając tę książkę, możesz być pewien, że czeka cię wyjątkowa podróż po świecie. Poznasz lądy, morza i kultury świata. Wciągniesz się w ich niezwykłość. To obrazkowa książka stworzona z pasją i dla pasjonatów odkrywania. Czytaj ją uważnie, by nie pominąć ważnych drobiazgów.

 

Aż 75 ogromnych map z całym mnóstwem informacji. Sześćdziesiąt sześć krajów, siedem kontynentów w jednej książce, którą można studiować tygodniami. Każda mapa to niezliczone ilustracje, ciekawostki, ważne fakty, znaki kultury, tradycje, zwyczaje i charakterystyczne dla danego regionu formy zajęć. To ważni ludzie, którzy stąd pochodzą. To lokalne stroje ludowe, potrawy, napoje. To zwierzęta i rośliny, krainy i zabytki. Autorzy nie zapomnieli o formach spędzania wolnego czasu i o tym, co może przyciągać do danego kraju. Ilustracje i edukacyjna treść są tu na najwyższym poziomie.

 

Weźmy przykładową mapę. Strona 88. Nepal. Czy wiecie, że narodowym kwiatem Nepalu jest różanecznik? W lewym dolnym rogu mapy są ważne informacje o tym kraju: flaga, stolica, języki, liczba mieszkańców, powierzchnia oraz nazwa państwa w oryginalnej pisowni. Ciekawostką jest, że Nepal, choć ma mniejszą powierzchnię niż Polska, to jego populacja jest podobna. Jak Nepal, to oczywiście Himalaje. Czy wiecie, że w tych górach, powyżej 4800 metrów śnieg nigdy nie topnieje? Mapa uwzględnia ważne szczyty Himalajów wraz z ich wysokością nad poziomem morza.  Są największe miasta i charakterystyczne budowle. Są rośliny, które się uprawia w tym kraju. Nie zabrakło zwierząt oraz legendarnego Yeti. Jak Nepal, to himalaiści. Znajdziecie tu nazwiska osób, które jako pierwsze wspięły się na Mount Everest, w tym Polacy. A co potrzebne jest himalaistom do wspinaczki? Cały sprzęt znajdziecie na ilustracjach. A ponadto, jest uliczny sprzedawca handlujący barwnikami używanymi w ceremoniach religijnych oraz kobiety dźwigające drewno na plecach. Kultura nepalska to charakterystyczny bębenek madal, a potrawa to zupa z soczewicy, ryż i warzywa z curry, czyli dal bhat tarkari. Wiecie jak nazywają się nizinne tereny u stóp Himalajów? Znacie ulubione formy rekreacji Nepalczyków? Z tą mapą wszystko staje się jasne i bardzo, bardzo ciekawe.

 

Jestem pod ogromnym wrażeniem treści, która znalazła się w tej książce. Wszystkie mapy są precyzyjne, wykonane z niezwykłą starannością i dbałością o szczegóły. Nie ma lepszego sposobu na poznawanie świata niż ten zbiór map! Pasjonaci geografii i kultur świata z pewnością będą zachwyceni. Ja i mój dziewięcioletni syn, wielki miłośnik map, flag i różnych ciekawostek ze świata, jesteśmy oczarowani. Pozycja wydawnicza z grupy must have! Bardzo polecam.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 158
ISBN: 978-83-8150-050-0
Premiera: 24 kwietnia 2019

Gorąco dziękuję Wydawnictwu Dwie Siostry.

2 komentarzy

  1. Grazyna st. pisze:

    Dzięki za zwrócenie uwagi na tak ciekawą pozycję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *