Katarzyna Puzyńska „Pokrzyk” Prószyński i S-ka

Pokrzyk

Spokój to tylko maska.

 

Własne osobiste piekło. Wyrzuty sumienia i gniew, który narasta. Jak w tym znaleźć siebie? Można spróbować zachować spokój, który będzie tylko maską. Tu prawdziwe zło skrywa się pod maską klauna.

 

Weronika podgórska chce za wszelką cenę zatrzymać przy sobie Daniela. Jest jego żoną, ale czuje się niepewnie, bo wie, że Daniel nadal kocha Emilię. Może kupno domu zbliży ich do siebie? Weronika przypadkiem trafia do starego dworku pod lasem we Wnykach, miejscowości naznaczonej maską klauna. Ciążąca nad dworem klątwa stygmatyzuje wszystkich, którzy przekroczą jego próg. Wydarzenia, które się tu rozegrają, przyprawią ją o ciarki i mocniejsze bicie serca, powodowane strachem i wewnętrzną nienawiścią do rywalki.

 

Tymczasem w wiosce opodal umiera staruszka i jej mąż. Wciąż niewyjaśnione jest zabójstwo dziennikarki. O zbrodnie podejrzana jest emerytowana Klementyna Kopp. Czy to możliwe, aby skrywany przez lata gniew znalazł ujście w taki sposób? Jak jedna zbrodnia może popychać do drugiej?

 

Katarzyna Puzyńska ma niewątpliwy talent do kreowania wyrazistych, mocnych postaci i takiego gmatwania fabuły, że nie sposób oderwać się od książki. Im głębiej w lipowską serię, tym więcej niewiadomych i dramatycznych powiązań wątków. „Pokrzyk” jest wciągający i wprawiający w zdumienie. Zmusza do myślenia, analizowania i szerszego spojrzenia na psychiczną kondycję człowieka. Czyta się doskonale i zostaje w głowie na długo. Zdecydowanie polecam.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 608
ISBN: 978-83-8169-160-4
Premiera: 15 października 2019

Podziękowania dla Prószyński i S-ka.

komentarz

  1. Grazyna st. pisze:

    No cóż, nie jestem zagorzałą czytelniczką powieści tej autorki. Może kiedyś …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *