Christelle Dabos „Lustrzanna. Zimowe zaręczyny” Wydawnictwo Entliczek

zimowe-zareczyny

Pokonać labirynt iluzji.

 

„Żeby przejść przez lustro, trzeba stanąć z sobą samym twarzą w twarz”. Nie zawsze i nie dla każdego jest to proste. Bo nie każdy ma skrupuły i działa w zgodzie z sumieniem. Lustrzanna nie raz musiała pokonać labirynt iluzji, by na dobre zrozumieć, że jej determinacja się opłaca. Bo warto spokojnie patrzeć na siebie w lustrze.

 

Ofelia mieszka na Animie, arce ożywionych przedmiotów, które mają duszę i własne frustracje wyniesione z przeszłości. Jej spokojne i uporządkowane życie ma się zmienić, gdyż zostaje zaręczona z tajemniczym mężczyzną z klanu Smoków – Thornem. Ofelia wkrótce opuści rodzinę i podąży do Niebiasta – stolicy arki zwanej Biegunem. Nie może przeciwstawić się  decyzji nestorek rodu, bo takie reguły panują w ich świecie. Czy to początek ciekawego życia? A może niebezpiecznej intrygi, w której Ofelia zostanie narażona na zmianę własnej osobowości?

 

Świat Lustrzanny jest bajkowy, ale bliski realnemu. Ścierają się tu różne wartości i sztuką jest wybrać te mniej opłacalne, ale będące drogowskazem tej właściwej drogi. Ofelia jest niezwykłą dziewczyną. Jej mądrość i przenikliwość godna jest naśladowania. Wcale nie jest krótkowidzem, choć ma właśnie taką wadę wzroku. Ona widzi znacznie więcej i warto dokładniej przeanalizować jej spostrzeżenia. Autorka czaruje wyobraźnią i plastycznością opisów. Jej opowieść czyta się sama. Dajcie się ponieść niezwykłej historii, która niesie wiele ważnych życiowych przesłań. Godna uwagi.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 496
ISBN: 978-83-63156-33-6
Premiera: 18 października 2019

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Entliczek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *