Gordon Korman „Nienauczalni” Wydawnictwo Literackie

Nienauczalni

Przedpremierowo

 

Szkoła życia.

 

Budująca opowieść o nauczycielu, który nie tylko marzył o odmienianiu życia młodych ludzi, ale naprawdę to robił. To tez historia o uczniach, którzy mieli nadzwyczajne umiejętności, choć byli uważani za nienauczalnych.

 

Kiana wprost ze słonecznej Kalifornii trafia do szkoły w zaściankowych Greenwich. Sama musi stawić czoła wyzwaniu, bo bezduszne Macoszydło zupełnie nie ma na to czasu. Jej mały synek wystarczająco zaprząta jej głowę. Przypadek sprawia, że Kiana trafia do cieszącej się złą sławą klasy w Sali 117, odizolowanej od reszty uczniów i zapomnianej przez nauczycieli. Nienauczalni to istna zbieranina niepokornych i leniwych uczniów, z których nic już nie wyrośnie. Czy aby na pewno? A może w ich zadziorności kryją się pokłady pięknych i zapomnianych wartości?

 

Do klasy Nienauczalnych zostaje skierowany Zachary Kermit. Do wcześniejszej emerytury brakuje mu tylko roku. Ktoś zechce podstawić mu nogę i zepchnąć na margines. Czy znajdzie się ktoś inny, kto zawalczy o prawdę?

 

Zawistni koledzy, mściwy dyrektor, skostniały system, prawdziwy mistrz edukacji, którmu ktoś podciął skrzydła i grupa niezwykłych uczniów stojących murem za swym nauczycielem. Ta budująca historia pozwala na nowo uwierzyć w moc pięknych wartości i siłę tkwiącą w ludziach, dla których nigdy nie będzie przeszkodą czyjeś widzimisię na drodze do prawdy. Tu ludziom naprawdę na sobie zależy i można liczyć na pomocną dłoń, kiedy wszyscy już się odwrócili. Bo uczenie Nienauczalnych to wielka frajda, wyzwanie i szkoła życia. Przeczytajcie koniecznie. Bez względu na wiek.

 

Oprawa: broszurowa ze skrzydełkami
Liczba stron: 288
ISBN: 978-83-08-06986-8
Premiera: 29 stycznia 2020

Podziękowania dla Wydawnictwa Literackiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *