Magdalena Witkiewicz „Opowieść niewiernej” Filia

opowiesc-niewiernej

Samotność we dwoje.

 

Czy zdrada może być katalizatorem zmian? Ta powieść obnaża prawdę o tym, że małżeństwo, w którym brakuje miłości, jest skazane na porażkę. Bo samotność we dwoje jest znacznie bardziej bolesna od tej w pojedynkę.

 

Ewa wyszła za mąż za Maćka, bo ujął ją stanowczością, pragmatyzmem i zdecydowaniem. Czy go kochała? Pewnie tak, ale dość szybko jej uczucie zostało zweryfikowane przez życie. Codzienność u boku Maćka stała się nieznośna, napięta i niepełna. Nie o tym marzyła Ewa. poszukując ciepła i bliskości wpadła w ramiona Pawła. Czy znajdzie ukojenie w tej zdradzie? A może warto odbudować stary związek, dać szansę minionemu czasowi? Co zrobić, gdy nawet podszepty sumienia są zagłuszone?

 

Poznajemy historię kobiety, która nie wymaga od życia czegoś ponad przeciętność. Chce być szczęśliwa, tak zwyczajnie, na co dzień. Każda z nas tego pragnie, bo takie szczęście jest najpiękniejsze. Bezpieczny kąt, rodzina, dzieci, mąż, na którego ramieniu można się wesprzeć. To tak wiele? Ewa szuka tego szczęścia we mgle. Sama nie wie, gdzie można się na nie natknąć. Nie widzi tego, co najbliżej. Ceni rolę przyjaźni, nie dostrzega prawdziwego uczucia. dzięki własnym doświadczeniom przekonuje się, że zdrada staje się katalizatorem ważnych zmian. Zaczyna rozumieć istotę miłości.

 

To powieść o wahaniu, niepewności i poszukiwaniu szczęścia, a także o uczuciu, które wygasa, gdy nie jest pielęgnowane. Dzięki tej książce można dostrzec również to, że idealizowanie przeszłości niekoniecznie sprawdzi się  teraz, bo nic nie stoi w miejscu, również uczucia i emocje. To studium samotności i dojrzewania do zmian po przejściu długiej i dość chaotycznej drogi. Rozmyślania bohaterki są jej spowiedzią przed nią samą. Książka godna uwagi, napisana w doskonałym stylu. Polecam.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 320
ISBN: 978-83-8075-130-9
Premiera: 20 lipca 2016

Serdecznie dziękuję Magdalenie Witkiewicz i Wydawnictwu Filia.

komentarz

  1. Grazyna st. pisze:

    Ja chyba lubię wszystkie powieści tej autorki. Całkowicie popieram recenzję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *