Robert G. Fresson „Flaga na maszt!” Dwie Siostry

flaga na maszt

Flaga to nie przypadek.

 

Bogactwo flag na całym świecie to furtka do poznania tradycji i historii różnych krajów. Bo flaga to nie przypadek. Flaga to szereg symboli zawartych na kawałku materiału. Ten przewodnik doskonale ilustruje na czym polega wyjątkowość flag i opowiada ich historie. To świetna edukacyjna podróż po świecie.

 

Weksylologia zajmuje się flagoznawstwem. Uwierzcie, to niezwykle inspirująca dziedzina wiedzy. Dlaczego flagi poszczególnych krajów wyglądają akurat tak? Co złożyło się na zmiany w ich wyglądzie na przestrzeni lat? Czemu flagi są tak ważne w codziennym życiu obywateli? I w ogóle, skąd się wzięły flagi?

 

Nasza biało-czerwona to symbol narodowy, który zna każde dziecko. Rodzice uczą szacunku do flagi i wywieszają ją przed domem w czasie ważnych świąt narodowych. Barwy narodowe pojawiają się wśród kibiców podczas rozgrywek ich ulubionych sportowców. Flaga to powód do dumy. I tak jest w każdym państwie.

flaga 2

Co oznaczają krzyże na flagach? Co symbolizują kolory, a nawet kształty flag? Każda ze stron tej książki to kolejna flaga na maszcie i kolejna porcja wiedzy o kraju, którego jest symbolem. Jak zmieniały się flagi różnych krajów i czym były spowodowane te zmiany? O tym też dowiecie się z tej bogatej w treści książki. Może będziecie zaskoczeni, dlaczego tak wiele różnych zwierząt pojawia się na flagach? A jeśli uruchomicie swoją wyobraźnię to może sami zaprojektujecie własną flagę?

 

Fenomenalna książka dla czytelników w różnym wieku. tak wiele tu ważnych treści, ze nie sposób o tym opowiedzieć. Skarbnica wiedzy o świecie i zachęta do zainteresowania się historią różnych krajów. Miłośnicy flag będą pochłonięci lekturą, a ci początkujący w tej dziedzinie prawdopodobnie odkryją nową pasję. Gorąco polecam. Książka inna niż wszystkie.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 112
ISBN: 978-83-8150-097-5
Premiera: 15 kwietnia 2020

dwie siostry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *