Dacre Stoker, J.D. Barker „Dracul” Czarna Owca

dracul

Ostrzeżenie przed złem.

 

Jeśli wiesz, ze potwory istnieją naprawdę, to jesteś gotowy na starcie z Draculem.

 

Bram był chorowitym dzieckiem. Może po to, by uodpornić się na zło, które czai się całkiem niedaleko. Ta historia jest prawdziwa i to przeraża najbardziej. A może to był tylko sen?

 

Potomek Brama pisze o tej historii z niespotykaną wręcz sugestywnością. Oddaje emocje, myśli i przeżycia w imponujący sposób. Wciąga w mroczny klimat, jak w ciemną otchłań bez dna, aby na chwilę przywrócić oddech i pozwolić na racjonalizm. A potem znowu szczelnie otula mackami strachu i odwagi, dobra i zła. Jesteś gotowy na poznanie Dracula?

 

„Nie powinieneś był wychodzić z pokoju w nocy, Bram. Chłopcom, którzy włóczą się po ciemnym lesie, dzieją się złe rzeczy.”

 

Gdzie on tak naprawdę był? Co się wydarzyło? Czy pod osłoną nocy dzieją się rzeczy niepojęte rozumem? A może nocą rozum jest wyłączony i działa tylko podświadomość? Czy to sen? Fantasmagoria? Czarna dziura. Niepamięć. Zło… Bram z przerażeniem odkrywa, że może dążyć do zwalczania nieznanych sił, a narzędzia ku temu są mu nieznane. On działa intuicyjnie. Szósty zmysł wiedzie go ku Casa lui Dracul.

 

Powieść wciąga. Nie ma ku temu żadnych wątpliwości. Trudno oprzeć się wyjątkowemu klimatowi tajemnicy, lęku, niepewności. Autor pieści słowem. Każde z nich jest jak przekonujący obraz dla czytelniczej wyobraźni. Warto przeczytać, bo to nie tylko opowieść o Draculi, ale również refleksyjne ostrzeżenie przed złem.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 544
ISBN: 978-83-8143-200-9
Premiera: 2 września 2020

czarna owca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *