Robert Beatty „Willa, dziewczyna z lasu” Wydawnictwo Literackie

willa dziewczyna z lasu

Baśń prosto z lasu.

 

Jak poskładać części rozbitego świata w całość? Przejmująca, baśniowa opowieść o prawdzie, poszukiwaniu siebie, dojrzewaniu i sztuce dostrzegania granicy między dobrem a złem.

 

Tam, gdzie świat jest górami, dzieją się rzeczy proste i niezwykłe zarazem. Trzeba wielkiej wewnętrznej siły, żeby przetrwać w miejscu, w którym jest coraz bardziej niebezpiecznie, bo różne siły mierzą się ze sobą, nie zważając na okolicznych mieszkańców. Potęga przynależności do wspólnoty dodaje siły, ale bywa też nieznośną pułapką. Wybierzcie się w niecodzienną podróż do magicznej krainy natury.

 

Willi wychowała się w Głuchej Jamie, domu Feiran. Jej babka, leśna czarownica, nauczyła ją wykorzystywać magiczne moce przyrody do codziennego życia. Teraz Willi jest jednym z jutów, małoletnich złodziei okradających Światłolubów, białych osadników. Oba klany trwale ze sobą konkurują. To z rąk wrogów zginęła matka i bliźniacza siostra Willi. Czy osadnicy faktycznie są tak źli, że można ich tylko nienawidzić? A może role się odwrócą i prawda wygląda zgoła inaczej?

 

Ta baśń, prosto z lasu, porusza, uwrażliwia i uczy szacunku do przyrody. Bohaterka kroczy niebezpiecznymi ścieżkami, aby w końcu dojść do ważnej przemiany. Jej dojrzewanie jest na tyle intrygujące, że trudno oderwać się od opowieści. Autor namalował portret Willi w ujmujący, sugestywny sposób, korzystając z pełnej palety barw. A las, gdzieś w Górach Mglistych, jest doskonałym tłem dla jej przemiany. Klimatyczna, piękna historia, którą polecam czytelnikom w każdym wieku. Bo każdy z nas ma w sobie coś z dziecka i czasem potrzebuje oderwać się od szarej codzienności.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 392
ISBN: 978-83-08-07351-3
Premiera: 10 lutego 2021

wl logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *