Magdalena Witkiewicz „Pierwsza na liście” Filia

pierwsza-na-liscie

Potęga dobra.

 

Poruszająca historia o sile kobiecej przyjaźni, potędze dobra i niespodziewanych kolejach losu. To również opowieść o przebaczeniu, które bywa trudne, ale warto wierzyć w jego moc.

 

Ina jest dziennikarką popularnego brukowca. Z chłodem i bez krztyny wahania wpędza znanych ludzi w kłopoty. Trudno silić się u niej na współczucie czy odrobinę ciepła. Nawet wnętrze jej mieszkania mówi o niej wiele.pewnego dnia w drzwiach tego mieszkania staje przemoknięta do suchej nitki nastolatka. Mówi coś o pierwszej na liście. Ina nie ma zamiaru słuchać tych niedorzeczności. Jednak jakiś impuls sprawia, że zaprasza ją do domu. I to moment, który zmieni jej dotychczasowe życie.

 

Czasem trzeba wyruszyć w długa podróż, również w głąb siebie, żeby odkryć potęgę najważniejszych wartości. Dzięki tej historii robi się cieplej na sercu, bo niesie nadzieję, przywraca wiarę w siłę przyjaźni i wskazuje drogę do prawdziwej miłości, na którą wystarczy się zwyczajnie otworzyć. Sporo tu lęków, tęsknot, rozstań i smutku. Są ogromne rozczarowania i przejścia do skrajnych uczuć, ale ostatecznie zwycięża dojrzałość, przebaczenie i przyjaźń.

 

Magda Witkiewicz udowadnia, że wielka siła tkwi w zwyczajności, trzeba tylko szeroko otworzyć oczy i serce. Pomaganie drugiemu człowiekowi może wyzwalać i dodawać skrzydeł, a umiejętność wybaczania jest niezwykłym darem, który może zmienić całe życie. Nie chce zdradzać kolejnych elementów fabuły, aby nie psuć odbioru tej powieści. Warto po nią sięgnąć z wielu powodów, ale ten najważniejszy to przekonanie się o wartości ludzkiej empatii, siły przyjaźni i potędze dobra, które drzemie w każdym z nas. Trzeba je tylko obudzić.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 346
ISBN: 978-83-8195-141-8
Premiera: 19 sierpnia 2020

filia

komentarz

  1. Grazyna st. pisze:

    Bardzo fajnie zrecenzowana ta książka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *