Mary Reynolds „Ogrodowe przebudzenie” Wydawnictwo Literackie

Ogrodowe przebudzenie

Nieograniczona energia natury.

 

Jak we własnym ogrodzie wyczarować nieograniczoną energię wprost z natury? Wystarczy poddać się jej siłom, a natura sama zrobi to, co do niej należy. Bo natura jest silniejsza niż kultura, ale tak jak ona musi być zauważana. Ignorowanie istnienia natury jest poważnym błędem.

 

Ta książka jest jak mapa, która pozwala znaleźć siebie w wielkiej dżungli szalonej cywilizacji. Zawarte tu wskazówki są proste, ale poparte mądrością wielu poprzednich pokoleń. Autorka z sercem.wyczuciem i wielką intuicją, podpowiada, jak na małym kawałku ziemi zadbać o planetę. Poznacie alternatywne metody uprawy, dzięki którym praca w ogrodzie będzie tylko przyjemnością, a nie obowiązkiem. Odkryjecie tajniki tworzenia warstw, co pozwoli na cieszenie się obfitością zieleni i różnorodnością gatunków. Eliminując nieustanną walkę z naturą, można stworzyć zintegrowany system , który sprawi, że ogród stanie się bezpieczną ostoją dla roślin, ale również dla człowieka.

 

Autorka proponuje stworzenie ogrodu prawdziwego i pięknego, promieniującego życiowa siłą, harmonijnego i magicznego. Bo nie chodzi tylko o zewnętrzną atrakcyjność cieszącą oko, ale o magiczną głębię niosącą radość sercu.

Z pewnością zaprezentowane tu metody należą do alternatywnych i nie każdy się w nich odnajdzie, ale samo czytanie tej książki jest niezwykłą przygodą. Można zrozumieć dużo więcej i zauważyć to, co do tej pory było niewiadome. Bo tworzenie ogrodu to nie tylko fizyczna praca, ale rozwijanie własnego ducha i szeroko pojętej wrażliwości.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 272
ISBN: 978-83-08-07357-5
Premiera: luty 2021

wl logo

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *