Ewa Szefer „Ich troje” Warszawska Firma Wydawnicza

ich-trojeWietrzyk figlarny.

Sposobów na odgonienie złego nastroju może być wiele. Ważne, by chcieć poddać się optymizmowi i spojrzeć na świat z nieco innej perspektywy.

 

Posępny czarny melonik spacerował po parku pod czarnym parasolem z perłową rączką. Jak tu się uśmiechać, skoro szare chmury suną nad głową i jakoś tak nie ma powodów do zmiany nastroju. I jeszcze ten wiatr! Tymczasem, ten wietrzyk figlarny bierze melonik w obroty. Potem to samo robi z parasolem. Poruszenie tej smutnej pary to świetna zabawa. I, choć wywołuje złość i poddenerwowanie u melonika i parasola, to wietrzyk nie zamierza odpuszczać. Dość tej czerni! Dość tych smutnych min! Hop, do góry! Stąd świat wygląda zupełnie inaczej! I wiecie co? Melonik z parasolem wchodzą w tę grę i zaczynają rozumieć, że punkt widzenia zależy od perspektywy, z której się patrzy.

 

Warto spojrzeć na świat inaczej i dostrzec pozytywy, które nie dają zwieść się ponurym minom i zniechęceniu. Nawet w niepogodę może być przecież pięknie. Może warto skorzystać z dobrej rady i, choć na chwilę, zanurzyć się w bajecznych obłokach i poddać figlom niesfornego wietrzyka?

Walory estetyczne tej książeczki są nieocenione. Ilustracje pięknie oddają emocje bohaterów. Warto przemyśleć morał płynący z tego wierszyka i zastosować go w codzienności. Bo sztuka optymizmu zależy tylko od nas samych. Polecam serdecznie. Poszukajcie tej książeczki i poczytajcie swoim pociechom.

 

Popatrzcie:

IMG20210508211626

IMG20210508211635

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 18
ISBN: 978-83-801-1969-7
Premiera: 14 kwietnia 2020

Za egzemplarz do recenzji gorąco dziękuje Autorce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *