Danka Braun „Historia pewnego morderstwa” Prozami

historia_pewnego_morderstwa

Piętno samotności.

 

W rodzinie Orłowskich nie brakuje emocji. Każdy dzień przynosi nowe niespodzianki i mogliśmy się o tym przekonać w poprzednich częściach tej rodzinnej sagi. Tym razem jest podobnie, choć Orłowscy wyjechali, by nieco odpocząć z dala od domu, nie brakuje niepokojących zdarzeń. Co mogło być powodem dramatu? Zazdrość, samotność, czy zbytnia pewność siebie?

 

Włoski kurort Madonna di Campiglio kusi atrakcjami. Piękne, górskie widoki, świeże, rześkie powietrze i trasy narciarskie, którym nie sposób odmówić szusowania. Czego chcieć więcej? Może spokoju? O ten niestety dość trudno, bo już pierwszego dnia okazuje się, że na zimowy wypoczynek przejechała tu również Camilla Vogel, była kochanka Johana, o którego niezmiennie jest zazdrosna Iza, jego żona i córka Orłowskich. I to nie będzie jedyny powód do niepokoju. Wybuch pandemii koronawirusa zakłóca poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Do tego Camilla umiera we własnym łóżku. Choroba czy może zbrodnia?

 

Mija kilka miesięcy, kiedy rodzina Orłowskich zostaje wezwana na policję w sprawie zabójstwa Camilli. Śledztwo prowadzi komisarz Henri Kraft. Jest pewne, że jeden z gości spędzających zimowy urlop we włoskim hotelu Stella jest sprawcą zabójstwa. Śledztwo jest trudne i mozolne, ale po nitce łatwo dojść do kłębka.

 

Danka Braun przyzwyczaiła czytelników do całej plejady postaci w swoich książkach oraz wielu różnych nietypowych zdarzeń, które ani na moment nie pozwalają wziąć oddechu podczas lektury. Spekulacje, mylne tropy i pozory nie ułatwiają zadania, by wytypować sprawcę zbrodni. Dynamika akcji, przeróżne emocje i odrobina retrospekcji ubarwiają fabułę. A wnioski? Cóż, piętno samotności potrafi wyryć trwały ślad w człowieku, a stąd już tylko krok do gniewu i chęci zemsty. Przeczytajcie koniecznie.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 432
ISBN: 978-83-66473-93-5
Premiera: 20 października 2021

prozami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *