Ilona Gołębiewska „Zaufaj swojemu sercu” Muza

zaufaj-swojemu-sercu

Zaufać sobie.

 

Kwestia zaufania samemu sobie jest czasem trudniejsza niż wiara w drugiego człowieka. Bywa, że największe życiowe zmiany okupione są niewiadomą, ale od nich już tylko krok od szczęścia.

 

Marta Kamińska wiele przeszła w swoim życiu. Budowanie wiary w przyszłość jest dla niej prawdziwym wyzwaniem, bo dotychczasowe doświadczenia jej nie rozpieszczało. Układa swoją codzienność w warszawskim zakonie. Pracuje z dziećmi i dzięki temu wiedzie całkiem spokojne życie. Surowe warunki i ograniczone możliwości finansowe dają jej poczucie, że robi to, co właściwe. U sióstr zakonnych nie ma miejsca na marudzenie, czy rozczulanie się nad sobą, bo potrzeby innych są tu priorytetowe.

 

Marta podświadomie boi się zmian, więc propozycja siostry przełożonej jest dla niej prawdziwym wyzwaniem. Nowa praca w maleńkich Budlewicach na Mazurach, gdzie ma zająć się nauczaniem Lusi, to zapowiedź zmian. Te nadchodzą ze zdwojoną siłą, bo podarowanie szczęścia małej dziewczynce, okaże się znacznie trudniejsze, niż podejrzewała. Przeszłość rodziny dziewczynki jest bowiem dość tajemnicza i cała okolica spuściła na nią zasłonę milczenia. Co kryje się za chłodem Otylii Bardo? Czy Wiktor nosi równie głębokie blizny w sercu, jak na twarzy? Czy Marta odnajdzie upragnione szczęście w miejscu, w którym najmniej by się tego spodziewała?

 

Postawienie na zmiany często bywa przełomem w życiu. Warto się przed nimi otworzyć i dać szansę szczęściu, po które trzeba sięgnąć, gdy jest całkiem blisko. Klimatyczna opowieść o sztuce budowania zaufania do siebie oraz podejmowania decyzji, które wymagają odwagi, ale warte są zachodu. Bo przyszłość ma wiele jasnych barw, trzeba je tylko dostrzec w mroku, który tak często sami sobie fundujemy, gdy brak pogodzenia z przeszłością. Jeśli macie ochotę na mnóstwo emocji i refleksji nad istotą życia, sięgnijcie koniecznie po tę powieść. Gorąco polecam.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 320
ISBN: 978-83-2872-578-2
Premiera: 1 marca 2023

komentarz

  1. Grazyna st. pisze:

    Super polecajka. Bardzo lubię książki tej autorki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *