Natalie Portman „Bajki” Znak Literanova

bajki-natalie-portman

Bajki opowiedziane na nowo.

 

Żółw i Zając, Trzy Świnki, Mysz Polna i Mysz Domowa. Trzy bajki napisane wierszem, z których wynikają bardzo ważne morały. O to chodzi w dobrej Bajce! Po pierwsze nie nudzić, po drugie bawić, a po trzecie uczyć. Stara, dobra szkoła w nowoczesnym wydaniu. Do tego w pięknie zilustrowanym wydaniu.

 

„Miodek jest najsłodszy, chociaż wolno kapie.
Kto ma zmysł uwagi, życia nie przegapi.”

 

Bajki są powszechnie znane i od lat lubiane przez dzieci na całym świecie, ale jest coś wyjątkowego w wersji, którą proponuje Nathalie Portman. Otóż nie ma tu miejsca na stereotypy, archaiczne przekonania, jest za to nowoczesność w wyrazistej, bo krytykującej złe zwyczaje, formie. Tutaj Zając chwali się najmodniejszym dresem, ale przegrywa wyścig z Żółwiem, bo zgubiła go pycha. Leniwe Świnki zajadają chińszczyznę i piją gazowane napoje, co wcale dobrze się dla nich nie kończy. Z kolei Mysz Domowa zaprasza Mysz Polną do miasta, by przekonać ja, jak świetnie żyje się w wygodzie, ale szybko przekonuje się, że rola przyjaciół jest znacznie bardziej istotna.

 

Krótka forma wierszowanych bajek, doskonałe, ekspresyjne ilustracje i ważne życiowe przesłania to podstawowe atuty tej książki. Zdecydowanie warto po nią sięgnąć, bo jest godna uwagi. To jedna z tych książeczek, o których się mówi. Walor edukacyjny jest nie do przebicia. Gorąco polecam.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 64
ISBN: 978-83-2409-598-8
Premiera: 17 maja 2023

Książka-cegiełka na rzecz polskiej psychiatrii dziecięcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *