Grady Hendrix „Jak sprzedać nawiedzony dom” Zysk i S-ka

Musimy tylko trzymać się razem.

 

Czasem bywa tak, że dalecy sobie ludzie muszą zewrzeć szyki, aby obronić się przed zgubą. Wtedy należy odłożyć na bok wszelkie animozje i połączyć siły, by w kupie raźniej! Zwłaszcza jeśli chodzi o sprzedaż nawiedzonego domu.

 

„Nie ma szans, żeby dali radę nam obojgu razem. Musimy tylko trzymać się razem.”

 

Louise to silna, pewna siebie kobieta. Codzienność ma poukładaną jak w pudełeczku, nie ma w niej miejsca na przypadki i spontaniczność. Wszystko po to, żeby zapewnić sobie i córce dobre życie. Kiedy otrzymuje wiadomość o śmierci rodziców, jest zmuszona wrócić do rodzinnego domu. Powrót do miejsc zapamiętanych z dzieciństwa, może być trudny, bo nie ma tam już ludzi, których tak bardzo kochała.  W dodatku oznacza to konfrontację z dawno niewidzianym bratem Markiem, do którego nie pała nawet sympatią.

 

Każdy kat w rodzinnym domu to wspomnienia. I jeszcze te koszmarne lalki, na punkcie których ich matka miała istną obsesję. Trzeba zmierzyć się z demonami przeszłości i podjąć próbę sprzedaży domu. Rodzeństwo zmuszone jest do połączenia sił, bo tylko to da im gwarancję dobrego interesu. Na ich drodze stanie jeszcze jedna trauma: zmierzenie się z własnymi relacjami, które przed laty zostały nagle przecięte. Zaakceptowanie wypieranej z umysłu tajemnicy da szanse na uzdrowienie ich relacji. Kto wie, może przyszłość rysuje się całkiem barwnie?

 

Grady Hendrix świetnie buduje nastrój i potęguje napięcie. W sporej dawce humoru jest bowiem drugie dno – szereg emocji, dreszczyk niepokoju i cień niewiadomej. O to chodzi! Trauma po śmierci bliskich przeplata się tu z walką z własnymi lękami pielęgnowanymi w głowie przez lata. Niedopowiedzenia i sekrety położyły się cieniem na relacjach bliskich sobie ludzi. Stawienie czoła koszmarowi to jedno, a drugie ukryte jest w niezabliźnionych ranach sprzed lat. doskonała, niepokojąca opowieść, która zostaje w głowie na długo. Serdecznie polecam Waszej uwadze. nie zapomina o tym, że „Jak sprzedać nawiedzony dom” to przede wszystkim jednak horror.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 408
ISBN: 978-83-8335-037-0
Przekład: Tomasz Bieroń
Premiera: 26 stycznia 2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *