M.M. Perr „Wszystkie winy mojej matki” Prozami

Pewnych pytań lepiej nie zadawać.

 

Wiedza nie zawsze jest darem, a stare historie lepiej zostawiać w spokoju. Bo pewnych pytań lepiej nie zadawać. Wytarcie historii z przeszłości jest wybawieniem, a to klucz do rozpoczęcia nowego życia.

 

Gabriela i Zu. Córka i matka. Po latach stają przed możliwością odbudowania relacji zerwanych wcześniej. Gdy Gabriela była małą dziewczynką, z jej życia zniknął ojciec. Stało się to tak nagle, że trudno było o pytania dlaczego. Wielka Zu, krakowska artystka z głową w chmurach, żyła inaczej niż inne matki. Gabriela musiała szybko dorosnąć. Potem ich relacje stały się coraz słabsze, by całkowicie się zatrzeć.

 

Teraz, po latach, przyszło im stawić czoła przeszłości. Zu trafiła do szpitala, gdzie jej stan uznano za ciężki. Operacja nie jest udana, co skutkuje długą rekonwalescencją. Gabriela na jakiś czas wraca do Krakowa, by uporządkować rodzinny dom. Stare mury to nie tylko szereg wspomnień, ale również uśpione demony, z którymi trzeba się zmierzyć. Czy okrutna prawda będzie wybawieniem?

 

Są rzeczy, o których lepiej nie wiedzieć. Przeszłość nie zawsze powinna być odsłaniana. Dramaty, które zostały ukryte w zakamarkach pamięci, rzucają cień na całe życie. Przekonajcie się, czy możliwe jest odbudowanie relacji między kobietami, które powinny być sobie najbliższe, a tak naprawdę zawsze były obce. Czy udało się wyrzucić z siebie nagromadzoną złość, bezradność, smutek i żal? Przejmująca i chwytająca za serce opowieść. Warto przeczytać.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 360
ISBN: 978-83-6717-353-7
Premiera: 17 sierpnia 2023

komentarz

  1. Grazyna pisze:

    Dzięki za polecenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *