Tracy Banghart „Gracja i furia” Wydawnictwo Dolnośląskie Publicat

gracja-i-furia

Niepewność losu.

 

Dwie siostry i rywalizacja o idealność. Świat, który nie pozostawia złudzeń, tu trzeba walczyć. O władzę, o piękno, o dominację, o przetrwanie. Jeśli masz szczęście, wygrasz. Jeśli brak ci pokory, twój los jest niepewny.

 

Serina Tessaro z Lanosu od dziecka była przygotowywana do roli Gracji. To dobra życiowa przyszłość, bo bycie kobietą idealną, żoną i służką Dziedzica, zapewniało stabilność. Przynajmniej na kilka lat. Bycie Gracją to los wygrany na loterii dla całej rodziny. Serina wraz z siostrą Nomi, która pełni rolę służki siostry, przybywają na dwór Dziedzica. Rozpoczyna się rywalizacja o byt. Niespodziewanie dochodzi do zamiany ról. Dziedzic wybiera na Grację Nomi i to ona ma trafić do pałacu, zaś Serina ma zmierzyć się z karą za sekret swej młodszej siostry. Zostaje zesłana na wyspę, gdzie każdego dnia walczy o przetrwanie. Czy sztuczna pokora krnąbrnej Nomi wystarczy, by uratować siostrę z opresji?

 

Porywająca, energetyczna fantastyka, która przenosi do świata rywalizacji, podporządkowania regułom i braku elastyczności. Bohaterki są na tyle charakterne, że potrafią sprzeciwić się panującym zasadom, choć nie zawsze kończy się to dobrze. Niepewność losu towarzyszy im od samego początku do końca, ale siostrzana miłość nie pozwala im się poddać i zatrzymać w walce o dobre jutro. Jestem zaintrygowana.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 304
ISBN: 978-83-2715-869-7
Premiera: 13 marca 2019

Podziękowania dla Wydawnictwa Publicat.

2 komentarzy

  1. Grazyna st. pisze:

    A mnie zaintrygowała ta recenzja. Chętnie przeczytałabym książkę.

  2. […] A tutaj recenzja pierwszej części tej historii „Gracja i furia” […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *