Iwona Banach „Królowa Śniegu nie żyje” Dragon

krolowa-sniegu-nie-zyje

Zbrodnia w blasku choinki.

 

Zbrodnia w blasku choinki w Zmorzynie to zapowiedź niecodziennego śledztwa, niekonwencjonalnych zdarzeń i motywów rodem z klasyki kryminału. W dodatku ofiarą jest znana pisarka.

 

Do luksusowego ośrodka wypoczynkowego w Zmorzynie przybywają niecodzienni goście – znana pisarka ze swoimi pracownikami oraz para młodych ludzi podążających śladem oszusta matrymonialnego  i ich energiczna babcia w towarzystwie kolekcjonera broni. Taki zestaw gwarantuje wyjątkowy pobyt. Do tego dochodzi tutejszy Zmor z dworku, od którego cierpnie skóra. Te święta nie będą zwyczajne.

 

Kiedy ekscentryczna pisarka zostaje znaleziona martwa u płóz sań Mikołaja, zaczyna się wyścig z czasem. Kto mógł zabić Marlenę? Czy wśród gości jest morderca? A może siły nadprzyrodzone maczały w tym palce?

 

Świąteczne cuda w dość nietypowym wydaniu. Za to lubię twórczość Iwony Banach. Zmysł obserwacyjny, dystans do codzienności, inteligentna ironia i niebywała wyobraźnia. Oto mamy niebywały literacki kąsek. Na poprawę humoru to książka absolutnie doskonała. Wiele wątków, szybkie tempo akcji i wisienka w postaci zakończenia udowadniają, ze autorka jest świetna w tym, co robi. I żeby nie było, że jest tylko krwawo. Ostrokrzewu, bombek, światełek, śniegu i świątecznych utworów (kolęd też, oczywiście!) nie brakuje. A okładka – piękna!!!

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 352
ISBN: 978-83-8172-909-3
Premiera: 13 października 2021

dragon

komentarz

  1. Iwona Banach pisze:

    Bardzo szczerze dziękuję. Miło jest kogoś rozbawić. Tak chciałam i to bardzo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *